Брат нового голови КСУ фігурує у справі про розкрадання і змінив ім’я на Рулав Одд

 

Службових осіб ДП “Укрхімтрансаміак”, ТОВ “Українська морська транспортна компанія”, співзасновником якого є брат новопризначеного голови Конституційного суду Станіслава Шевчука, та інших осіб звинувачують у розкраданні коштів цього держпідприємства.

“Відповідне кримінальне провадженні з липня 2017 року розслідує у Генпрокуратурі т. зв. департамент «Кононенка-Грановського». Про це свідчать дані ухвали Печерського райсуду Києва від 5 грудня 2017 року”, – повідомляє видання “Наші гроші“.

Ідеться також про те, що брат голови КСУ, що фігурує в матеріалах суду, – Денис Шевчук – змінив ім’я на Рулав Одд.

Журналісти зазначають, що провадження №42017000000002424 було розпочате 27 липня 2017 року за ст. 219 (доведення до банкрутства) і ч.5 ст.191 КК (розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах).

Досудове слідство встановило, що на балансі ДП “Укрхімтрансаміак” перебуває частина магістрального аміакопроводу “Тольятті – Одеса”, через яку здійснюється транспортування рідкого аміаку територією України до перевалочних потужностей ПАТ “Одеський припортовий завод”.

На сьогодні потужності аміакопроводу використовують для транзиту аміаку російського АТ “Тольяттіазот” – основного партнера українського ДП протягом багатьох років. За умовами укладеного контракту та з урахуванням дії наказу Мінекономрозвитку від 18.08.2015 № 1003 “Про надбавку до тарифу за транзит аміаку трубопровідним транспортом через територію України”, у 2016 році транзит аміаку коштував для російської компанії $4,8 за кожні 100 км відстані та $16,5 – за надання інших послуг (приймання, охолодження та перевалка ПАТ “Одеський припортовий завод”, послуги морського порту, митні процедури, банківські комісії тощо). Однак протягом 2016 року російська компанія ініціювала судовий позов про визнання вказаного наказу МЕРТ протиправним (незаконним) та нечинним з дати його ухвалення.

15.11.2016 Вищий адмінсуд задовольнив позов АТ “Тольяттіазот”. Втрата чинності зазначеним наказом повернула до дії наказ Мінпромполітики від 01.04.2011 № 83 та призвела до встановлення практично найнижчих, починаючи з 2014 року, тарифів на транспортування аміаку для російського підприємства.

Таким чином, діючий тариф на транзит аміаку – $3,8 за 1 тонну з розрахунку на 100 км, затверджений наказом Мінпромполітики від 01.04.2011 № 83, тепер є збитковим для ДП “Укрхімтрансаміак”, не забезпечує самоокупність державного підприємства, фінансування заходів спрямованих на реалізацію інвестиційної програми, повернення позикового капіталу та сплати податків і зборів відповідно до законодавства України, вказує слідство.

За оцінками фахівців, сказано в судовій ухвалі, економічно обґрунтований тариф перебуває на рівні $4,8-5,5 за 1 тонну на 100 км відстані. За умовами чинного тарифу ($3,8 за 1 тонну на 100 км), у 2017 році державне підприємство недоотримає близько 800 млн. грн., які залишаться російському виробнику аміаку АТ “Тольяттіазот”, через що стратегічне державне підприємство може бути доведене до фінансової неспроможності та визнане банкрутом.

Окрім цього, втрати державного підприємства на користь “Тольяттіазоту” відбуваються через низькі тарифи на додаткові послуги, пов’язані з транспортуванням та перевалкою рідкого аміаку. Зокрема, згідно з чинним контрактом, укладеним державним підприємством з АТ “Тольяттіазот”, додаткові послуги, пов’язані з транспортуванням та перевалкою аміаку, становлять $13,22 за 1 тонну. Водночас аналогічні послуги ПАТ “Одеський припортовий завод” для ДП “Укрхімтрансаміак” становлять $14 за 1 тонну.
Враховуючи, що річний об’єм транзиту аміаку виробництва АТ “Тольяттіазот” складає 1,8 млн. тонн, за умов втрати різниці $0,78 на 1 тонні, прямі річні збитки підприємства становлять $1,4 млн. (близько 35,8 млн. грн.).

Встановлено, що між ДП та ТОВ “Українська морська транспортна компанія” укладений договір про надання допоміжних послуг, за які товариству перерахували близько 10 мільйонів гривень у 2016 році. При цьому фактично ці послуги надає ПАТ “Одеський припортовий завод”, а вищезазначені близько 10 мільйонів гривень незаконно виводяться із обігу ДП на рахунки ТОВ “УМТК”, а потім розподіляються між афілійованими до державного підприємства особами.

Зазначається, що одним із засновників ТОВ “УМТК” є Рулав Володимирович Одд (змінив прізвище та ім’я з Шевчук Денис Володимирович), який із 11 травня 2017 року є радником в.о. директора ДП Ігоря Трегубенка.

У ході досудового розслідування встановлено, що Одд має значний вплив на діяльність ДП “Укрхімтрансаміак”. За даними слідства, він тісно пов’язаний із власниками АТ “Тольттіазот” та здійснює лобіювання інтересів даної іноземної компанії.

Крім того, Одд, Трегубенко та заступник директора ДП “Укрхімтрансаміак” Андрій Оганов пов’язані з діяльністю ТОВ “Агріхаб-Южний”. Це ТОВ купує рідкий аміак по номінальній ціні та продає його підприємствам за ціною, яка диктується власниками даного підприємства та службовцями ДП. У подальшому отримані від реалізації аміаку кошти перераховуються на розрахункові рахунки підприємств із ознаками фіктивності, конвертуються і розподіляються між усіма учасниками оборудки – між власниками ТОВ “Агріхаб-Южний” та службовцями “Укрхімтрансаміаку”.

Видання “Наші гроші” підкреслює, що Рулав Одд є братом Станіслава Шевчука, який 21 лютого був обраний головою Конституційного Суду.

У декларації за 2016 рік Шевчук вказав свого брата (під іменем Рулав Одд) і його частку 70% у ТОВ “Українська морська транспортна компанія”.
Ще 30% цієї фірми належить Володимиру Кондибку, якого деякі ЗМІ називають родичем Трегубенка.

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна