Окупований Крим збираються відвідати парламентарії з Чехії. УТОЧНЕНО

 

Повідомлення чеських засобів інформації про нібито поїздку депутата Сенату (верхньої палати парламенту) Ярослава Доубрави до окупованого Криму виявилися неправдивими.

Фотографії сенатора в оточенні російських військових, які оприлюднив днями у фейсбуці антиєвропейський і проросійський активіст Жарко Йованович із підписом «Візит до Криму :)», виявилися зробленими у Волгограді в Росії.

Там група чеських політиків і громадських діячів, серед них і Доубрава, брала участь у святкуванні на початку лютого річниці закінчення Сталінградської битви 1942–43 років.

При цьому російське видання «Коммерсант» повідомило 6 лютого з посиланням на іншого чеського сенатора Ярослава Голіка, що Доубрава таки поїде до Криму «спостерігачем» на вибори президента Росії, які Москва збирається незаконно влаштувати і на окупованому українському півострові в березні.

Про це інформує сайт “Радіо Свобода”, який раніше написав про приїзд Доубрави в Крим як факт.

У попередньому повідомлені “РС” ішлося про те, що члени чеської делегації провели зустрічі з російськими військовими, зокрема фотографувалися з ними, тримаючи в руках прапор Росії.

У Сенаті парламенту Чехії з приводу повідомлень про можливу поїздку Ярослава Доубрави до Криму нагадали, що такі поїздки окремі чеські політики можуть здійснювати тільки за власною «приватною ініціативою».
Про це повідомила “Радіо Свобода” речниця Сенату Ева Давідова.

Раніше в Міністерстві закордонних справ України так само заявляли, що поїздки іноземних політиків до анексованого Криму не мають статусу офіційних. Українське зовнішньополітичне відомство опублікувало звернення, в якому застерегло іноземних громадян і осіб без громадянства від незаконних поїздок на окупований півострів.

Доубрава (колишній член Компартії Чехії і Соравії, а тепер – представник регіональної партії Severočeši.cz) раніше вже відвідував Крим незаконним чином, без згоди влади України, і висловлював схвалення анексії півострова Росією.
Україна заборонила Доубраві в’їзд після того, як іще в листопаді 2014 року він зіграв роль «іноземного спостерігача» в окупованому Луганську на псевдовиборах, які влаштували тоді сепаратисти всупереч Мінським домовленостям.

Читайте також:
Прокуратура АРК порушила справу через візит у Крим депутатів з Німеччини

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна