Партія Рабиновича наздогнала БПП, перша – “Батьківщина”, – соціологія ФДІ і Центру Разумкова

 

Якби парламентські вибори відбулися в грудні 2017 року, найбільшу підтримку серед українців отримали б партії ВО “Батьківщина”, “Блок Петра Порошенка – Солідарність” та “За життя”.

Про це свідчить грудневе опитування фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва й соціологічної служби Центру Разумкова, презентоване 23 січня у Києві.

ОНОВЛЕНО. У разі, якби вибори до Верховної Ради відбулися найближчої неділі, найбільша кількість серед усіх опитаних респондентів (8,7%) підтримали б партію ВО “Батьківщина”, на другому місці – партія “За життя “(6,7%), на третьому – “БПП – Солідарність” (6,5%).
“Громадянська позиція” Анатолія Гриценка має 5,5%, “Самопоміч” набирає 4,8%, “Опозиційний блок” і Радикальна партія Ляшка – по 4,6%.

Партія “Слуга народу” (із запропонованими лідерами в анкеті В. Зеленський, І. Баканов) набирає 3,3%, ВО “Свобода” – 2,4%, “Рух нових сил Михеїла Саакашвілі” – 1,2%, “Народний фронт” та Аграрна партія – по 1,1%.

Решта – менше 1% (зокрема Партія простих людей Сергія Капліна – 0,9%, “ДІЯ Дмитра Яроша” та “УКРОП” – по 0,8%, “Ліва опозиція” (КПУ і ПСПУ) – 0,7%, “Громадська платформа Надії Савченко” і “Відродження” – по 0,6%, “Нацкорпус” – 0,4%, “Правий сектор” – 0,2% тощо).
“Іншу партію” шукають 5,6% опитаних.

Згідно з результатами опитування, 65% респондентів взяли б участь в дострокових виборах до Верховної Ради, якщо такі відбудуться, 20,8% – не брали б участі в голосуванні, 13,4% – не змогли відповісти.

При цьому серед тих, хто має намір брати участь у голосуванні, 12,1% респондентів віддали свої голоси за ВО “Батьківщина”, за “БПП – Солідарність” проголосували б 9,2% опитаних, партія “За життя” набирає 8,8%, “Громадянська позиція” – 7,4%, “Об’єднання “Самопоміч”- 7,0%, по 6,0% набирають “Опозиційний блок” і Радикальна партія Олега Ляшка.

“Слуга народу” серед визначених має підтримку 4,0%, ВО “Свобода” – 3,2%.

Лідерами президентського рейтингу в Україні є лідер ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко та чинний президент Петро Порошенко, але розрив між ними невеликий.

Готовність взяти участь у президентських виборах висловили 67,1% респондентів, а “радше не готові” – 20,4%.

Якби вибори президента відбулися наприкінці грудня 2017 року, 8,7% усіх опитаних підтримали б Юлію Тимошенко, 7,6% – Петра Порошенка.
При цьому з тих, хто планує піти на вибори, лідерку “Батьківщини” підтримують 12,1%, а чинного президента – 10,2%.

По 5,8% підтримки набрали лідер партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко (7,8% тих, хто пішов би на дільницю) та лідер партії “За життя” Вадим Рабінович (7,7% готових голосувати).

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко має 4,8% підтримки усіх респондентів і 6% голосів тих, хто пішов би на вибори. Далі у рейтингу йдуть лідер партії “Опозиційний блок” Юрій Бойко (3,8% і 5,2% відповідно) та лідер партії “Самопоміч” Андрій Садовий (3,5% і 4,9%).

Іншого, не запропонованого соціологами, політика готові підтримати на виборах 13,5% (15,9% від тих, хто пішов би на вибори).

“Наприкінці 2017 року, так само, як і наприкінці 2016 року, в Україні немає жодного політичного лідера і громадського діяча, довіра до якого переважала б над недовірою.  Найбільшу недовіру громадяни висловили до Арсенія Яценюка (баланс довіри/недовіри становить –81%), Арсена Авакова (–75%), Олександра Турчинова (–75%), Юрія Луценка (–75%), Андрія Парубія (–72%).  Далі за рівнем негативного ставлення йдуть:   Віктор Медведчук (–70%),   Олег Ляшко (–67%), Петро Порошенко (–62%), Дмитро Ярош (–62%), Надія Савченко (–61%), Юрій Бойко (–58%), Міхеїл Саакашвілі (–58%), Володимир Гройсман (–56%), Юлія Тимошенко (–53%), Віталій Кличко (–52%), Вадим Рабінович (–48%), Ірина Геращенко (–46%), Андрій Садовий (–43%), Валерія Лутковська (–39%), Оксана Сироїд (–31%), Анатолій Гриценко (–25%).
Відносно кращим є рівень баланс довіри/недовіри до Володимира Зеленського (–11%) та Святослава Вакарчука (–5%)”, – зазначають також соціологи.

Це дослідження проводили з 15 по 19 грудня 2017 року в усіх регіонах України за винятком анексованого Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2004 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Фінансування опитування здійснене в межах проекту МАТРА посольства Нідерландів.

Читайте також:
Головна подія року – безвіз, війна відстала навіть від справи Саакашвілі.
СОЦІОЛОГІЯ

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна