Українці вважають боротьбу з корупцією провальною. СОЦОПИТУВАННЯ

 

На думку 86% громадян, боротьба з корупцією в Україні є неуспішною, причому 60% оцінили її як “повністю провальну”.

Лише 9% українців вважають боротьбу з корупцією в Україні успішною, причому повністю успішною – тільки 1%.

Про це свідчать результати дослідження “Реформи в Україні: недороблене і недовиконане”, проведеного фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

Більшість українців – 60% – основну відповідальність за неуспішність боротьби з корупцією покладає на президента, 37% – на суди, 42% – на Верховну Раду, 29,5% – на новостворені антикорупційні органи, 25,5% – на старі правоохоронні органи.

Також дослідження показало, що протягом року, що минає, давали хабара (грошима чи у вигляді подарунків) 17% населення.
14% опитаних відмовилися відповідати на це запитання.

Водночас тільки 13% українців вважають виправданим підвищення зарплат для чиновників, що зможе підвищити престиж державної служби та подолати хабарництво.
Більше половини населення (54%) певні, що “це нічого не змінить” і ще третина – що “по високу зарплатню підуть ті, кого цікавлять лише гроші, а не ентузіасти”.

8% громадян відповіли, що знають чимало прикладів безкарного викрадання коштів, ще 9% зазначили, що їм відомі один-два таких приклади.
14% із тих, кому стали відомі ці факти, повідомили про це органи влади, проте лише 2% отримали процесуальний статус “викривача”, на решту повідомлень реакції не було.

Знають про те, що анонімні заяви і повідомлення про корупційні правопорушення підлягають обов’язковій перевірці Національним агентством з питань запобігання корупції і Національним антикорупційним бюро України, 22,5% населення, а 72% про це нічого не відомо, передає УНІАН.

Дослідження проводили з 23 жовтня по 5 листопада 2017 року. Було опитано 1614 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим і окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,6%.

Читайте також:
Група “1 грудня”: Президент, борці з корупцією і “Міхо-майдан” мають усвідомити…

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".