СБУ пояснила, чому видворили Цицулаєва: збирав дані про українських чеченців

 

Служба безпеки України заявляє, що представник глави Чечні в Україні Рамзан Цицулаєв перебував в Україні незаконно й тому був видворений.

Про це повідомляє прес-служба СБУ 24 листопада.

“Служба безпеки України отримала інформацію щодо незаконного перебування в Україні громадянина Російської Федерації, який протягом тривалого часу був довіреною особою та відповідав за реалізацію в нашій країні політики Президента Чеченської Республіки Рамзана Кадирова.

Правоохоронці встановили, що після Революції Гідності чоловік покинув територію нашої держави та перебував у Грозному. Наприкінці вересня іноземець повернувся в Україну, використовуючи новий паспорт громадянина РФ, зі зміненими установчими даними.

Оперативники спецслужби задокументували, що під час незаконного перебування в Україні громадянин РФ, зокрема, збирав відомості про діяльність проукраїнських вихідців із Чеченської Республіки, які брали участь в проведенні антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

Оскільки дії іноземця загрожували національній безпеці України ‒ він грубо порушив законодавство про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, здійснюючи перетин державного кордону України та перебуваючи на території нашої держави з документами, що оформлені на установчі дані іншої особи, стосовно нього було прийнято рішення про примусове повернення до Росії”, – пояснили в СБУ.

Нагадаємо, 23 листопада стало відомо, що в жовтні СБУ затримала представника глави Чечні в Україні Рамзана Ціцулаєва, відвезла його до кордону з Росією, де росіяни його затримали та арештували.

За даними ЗМІ, Ціцулаєва розшукували після того, як у листопаді 2014 року його невдало спробували затримати в ресторані готелю “Золоте кільце”.

З 2011 року він був представником глави Чечні Рамзана Кадирова в Україні. У травні 2014 року брав участь у звільненні журналістів LifeNews, затриманих Національною гвардією.

У коментарі каналу “112 Україна” речниця СБУ Олена Гітлянська зазначила, що видворення Ціцулаєва відбулося раніше, ніж було скоєно замах з убивством чеченської активістки Аміни Окуєвої; її чоловік Адам Осмаєв був поранений.

 

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *