Порошенко підписав закон про пільги УБД для поранених на Майдані

 

Президент Петро Порошенко підписав ухвалений ВР закон, який прирівнює пільги учасників бойових дій і громадян, які отримали тілесні ушкодження в ході Революції Гідності.

“Спецоперація Кремля по зриву підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом була частиною гібридної війни проти України. Тому учасники Революції гідності робили ту ж саму справу, що й солдати на фронті. Не випадково, саме вони в 2014 році стали першими добровольцями.
Тим, хто на барикадах Майдану отримав поранення чи втратив здоров’я, віднині надаються такі ж пільги, як учасникам бойових дій. Сьогодні підписав відповідний Закон, який відновлює справедливість.
Це – шана з боку держави до мужності, яка була продемонстрована під час Революції Гідності”, – йдеться в дописі на ФБ-сторінці президента.

Як повідомляла “Новинарня“, 14 листопада Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект, що прирівнює пільги учасників бойових дій і постраждалих на Майдані.

Проект 5697 передбачає, що:

  • учасникам Революції Гідності, які включені до переліку осіб, що отримали тілесні ушкодження, тяжкі середньої тяжкості, легкі, надається статус постраждалого учасника Революції Гідності. Таким особам видається відповідне посвідчення та надаються пільги, та інші соціальні гарантії передбачені, тобто такі самі, як для учасників бойових дій;
  • надається право на встановлення статусу інваліда війни учасникам АТО, які стали інвалідами внаслідок захворювання, одержаного під час безпосередньої участі в АТО, а членам сімей померлих таких осіб – статус членів сім’ї загиблого;
  • надається статус інваліда війни цивільним особам, які стали інвалідами внаслідок поранення від вибухових речовин та боєприпасів на підконтрольній Україні території проведення АТО та лінії зіткнення (досі такі люди отримували інвалідність у зв’язку із загальними захворюваннями);
  • по тексту закону термін “Велика Вітчизняна війна” замінюється терміном “Друга світова війна”.

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна