Військовий кабінет з приводу Калинівки: Порошенко вимагає притягнути винних, Муженко дякує персоналу бази

 

Пожежа на військових складах під Калинівкою на Вінниччині локалізована. “Ми не очікуємо її подальшого розповсюдження і ліквідуємо останні осередки задимлення”, – про це повідомив голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, який повернувся з Калинівки, під час засідання “воєнного кабінету”, скликаного президентом Петром Порошенком, ввечері 27 вересня.

За його словами, на місці надзвичайної події продовжують працювати рятувальники в цілодобовому режимі, також є авіація, яка в разі потреби відновить свою роботу.

Петро Порошенко звернувся до керівників Генеральної прокуратури, СБУ, Національної поліції з вимогою знайти і притягнути до відповідальності винних у трагедії.

“Ми маємо навчитися захищати наші стратегічні об’єкти від диверсійних груп. Є інші версії? Значить, будемо притягати до відповідальності тих, хто буде [винен] за іншими версіями”, – наголосив Порошенко, якого цитує прес-служба президента.

Глава держави повідомив, що зранку 27 вересня дав наказ посилити оборону і охорону стратегічних об’єктів силами Збройних сил. “Ми далі миритися з цими подіями не можемо”, – підкреслив він.

Порошенко наголосив, що тенденція вибухів на військових складах містить загрозу для національної безпеки.

“Просив би ретельно підготуватися для засідання РНБО, щоб були вжиті вичерпні заходи в найкоротші терміни і не допустити повторення трагедії”, – сказав президент.

Міністр оборони України Степан Полторак повідомив: “Цей арсенал потенційно міг прийняти 140 тисяч тонн. Там знаходилось 83 тисяч тонн [боєприпасів]”.

За його словами, 68 тонн –  це були боєприпаси, готові до застосування, решта – це компоненти до боєприпасів та металобрухт.

“На даний час розповсюдження пожежі припинено, локалізавано. Є задимлення території. Але відкритого вогню немає. В останні години немає і вибухів на території сховища”, – повідомив міністр.

Глава МОУ зауважив, що подібна надзвичайна подія відбувається не вперше. Він нагадав, що після вибухів на складах боєприпасів у Сватовому був звільнений заступник Начальника Генерального штабу, притягнуто до відповідальності та оголошено про службову невідповідність шести генералам та 46 офіцерам. За підсумками роботи після вибухів на арсеналі в Балаклії до дисциплінарної відповідальності було притягнуто 80 осіб.
Міністр повідомив, що за підсумками розслідування подій під Маріуполем (вибухи на складі боєприпасів підрозділу ЗСУ біля села Новоянисоль“Н”) найближчим часом доповість президенту про результати.

Міністр також повідомив, що у 2014 році на сховище поблизу Калинівки було виділено 500 тис. грн., а в 2017 році на цей об’єкт виділено 25 млн. грн. 

 

Начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко зазначив, що станом на 21:00 середи пожежу локалізовано і лишились лише окремі осередки задимлення.

Більшість майна і боєприпасів, які зберігались на базі, були врятовані завдяки професійним діям персоналу бази на чолі з їх командиром – полковником Батюком. Вони грамотно організували процес. Мужність і героїзм цих людей дозволили затримати розповсюдження вогню”, – підкреслив НГШ.

У свою чергу прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що після отримання оперативної інформації одразу на місці був розгорнутий штаб, де були задіяні всі служби для ліквідації надзвичайної ситуації.

“Неймовірними зусиллями Збройних сил, ДСНС, Національної гвардії і Національної поліції вдалось мобілізувати всі наявні ресурси для того, щоб локалізувати пожежу і забезпечити достатньо ефективну евакуацію”, – сказав Гройсман.

Глава уряду відзначив також ефективні дії місцевої влади. Зокрема, у Вінниці було розгорнуто пункт прийому евакуйованих людей, мобілізовано 50 автобусів для перевезення мешканців сіл, прилеглих до сховища боєприпасів.

Прем’єр-міністр також розповів, що уряд ухвалив рішення про виділення 100 млн. гривень на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації.

За його словами, було мобілізовано підрозділи ДСНС і ЗСУ для розмінування, а також матеріали і сили на відновлення зруйнованих будівель та інфраструктури.

Голова ДСНС Микола Чечоткін зауважив, що велика увага була спрямована на евакуацію населення. За його словами, всього було евакуйовано понад 30 тисяч людей.

Нині в Калинівці зосереджено 20 піротехнічних розрахунків – близько 100 людей особового складу і 40 одиниць техніки, які вже приступили до розмінування територій населених пунктів. Також працюють піротехнічні групи ЗСУ.

“Думаю, найближчими днями ми розмінуємо населені пункти, і населення зможе повернутися до нормальних умов життєдіяльності”, – зауважив він.
Також буде організована допомога органам місцевої влади в проведенні відновлювальних робіт.

Перший заступник голови Національної поліції України В’ячеслав Аброськін доповів, що по тривозі вночі були направлені на місце надзвичайної події підрозділи поліції Вінницької, Житомирської, Черкаської, Хмельницької та Київської областей. За його словами, було створено 49 блокпостів, безпосередньо в Калинівці несли службу близько 500 працівників поліції.

“І вони продовжують нести службу до теперішнього часу. Надавали допомогу з евакуації населення, і забезпечують охорону громадського порядку”, – зазначив представник Нацполіції.

Голова Служби безпеки України Василь Грицак розповів, що було скоординовано спільні зусилля і внаслідок цього було проведено ефективні заходи із блокування району, евакуацію і інше.

За його словами, разом з військовою прокуратурою подію було кваліфіковано за статтею 113 Кримінального кодексу України (диверсія) і створено спільну оперативно-слідчу групу.

Грицак розповів, що СБУ працювала в трьох напрямах – розгортання штабу надзвичайних подій, який координує діяльність всіх суб’єктів, проведення розслідування та ліквідація наслідків.

ОНОВЛЕНО. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман уже вранці в четвер повідомив, що на складах у Калинівці “ще триває тління боєприпасів, вибухи практично припинились”.

“Загалом, ситуація під контролем: триває повітряна розвідка з метою подальшого застосування літаків для локалізації осередків займань, піротехніки починають розміновувати 5-кілометрову зону, люди повертаються в дальні села”, – написав він у соцмережі.

За його словами, “в місця збору допомоги вінничани навезли величезну кількість їжі, засобів гігієни, ковдр та безлічі інших, таких необхідних евакуйованим людям речей”.

“Українці вкотре доводять: які б диверсії не влаштовував ворог, яка б біда не ставалась, ніщо не здатне подолати силу справжнього українського духу!” – зазначив прем’єр.

Читайте також:
Найогидніше та найприємніше в ситуації з Калинівкою:
“вовки” і самоорганізація людей

Як повідомляла “Новинарня“, близько 21:40 26 вересня спалахнула пожежа на складах боєприпасів (48-й арсенал ЗСУ), що розташовані біля села Сальник Калинівського району Вінницької області. Це призвело до масової детонації й розлітання снарядів.
Із Калинівки та навколишніх сіл евакуйовано майже 30 тис. людей.
За фактами вибухів у Калинівці порушено справу з попередньою кваліфікацією “диверсія”.

Читайте також:
Перед загорянням Калинівського арсеналу нібито чули звук безпілотника, – Бірюков

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна