У британському МЗС вперше визнали, що візовий режим для громадян України варто пом’якшити

 

Державний міністр з питань Європи та Америки Алан Дункан пообіцяв порушити в Лондоні питання про пом’якшення візового режиму для громадян України.

Про це він заявив в інтерв’ю “Європейській правді”.

За підсумками візиту до Києва британський дипломат, зокрема, розповів, що дізнався про проблеми з видачею віз для громадян України.

“Погоджуся, що візовий режим, який зараз діє, незадовільний. Чудово розумію, що декого в Україні нинішній стан дуже засмучує…
Я почув про конкретні випадки, коли люди платили за швидку візу, але не отримували її у швидкі терміни. Я чув, наскільки люди незадоволені візовими зборами. І я розумію, що особливо гострим це відчуття стало зараз, коли Україна отримала візову лібералізацію з країнами Шенгену, і Британія на цьому тлі має не дуже добрий вигляд”, – визнав Дункан.

І зазначив, що порушить питання пом’якшення візової політики в британському уряді.

“Можу запевнити: я почув цей дуже чіткий і голосний сигнал. І також можу запевнити, що я обговорюватиму це на найвищому рівні, щойно повернуся з України”, – пообіцяв міністр.

Він не став прогнозувати терміни та суть імовірного пом’якшення, посилаючись на те, що дане питання перебуває в компетенції британського МВС (Home office).

Водночас Дункан заперечив можливість відкриття візового офісу Великої Британії в Україні.

Як відомо, зараз усі паспорти українців, що подаються на британську візу, надсилають на опрацювання у Варшаву. “На даний момент у нас немає планів створювати такий центр в Україні та для українців”, – заявив британський міністр.

Нагадаємо, з 11 червня 2017 року громадяни України з біометричними закордонними паспортами можуть в’їздити в держави Європейського Союзу та Шенгенської угоди без віз. Проте на Велику Британію та Ірландію це правило не поширюється, і для в’їзду на територію цих держав досі треба отримувати візу.

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *