Апеляційний суд міста Києва скасував рішення суду першої інстанції щодо найманця “ДНР” та “ЛНР”, громадянина Бразилії Рафаела Лусваргі, в січні за тероризм.
Справу повернули на судове розслідування судом першої інстанції, повідомляє ТСН.
Такими чином, були задоволені вимоги захисту Лусваргі – адвоката Валентина Рибіна, відомого своїми проросійськими симпатіями.
ОНОВЛЕНО. Для “Новинарні” вердикт АСК прокоментував прокурор Ігор Вовк із прокуратури міста Києва, який представляв сторону обвинувачення в першій інстанції – Печерському райсуді.
Головуючий суддя оголосив лише резолютивну частину вироку, тобто, так би мовити, лише скорочений текст. Повний текст буде оголошено 22 серпня. А отже, підстави прийняття саме такого рішення нікому наразі не відомі.
Наскільки мені відомо, захист наполягав на порушенні в першій інстанції правил підсудності та нерозуміння підсудним прав, які йому роз’яснювались судом першої інстанції.
Переконаний на сто відсотків, що такі підстави скасування вироку є формальними. Якщо взагалі підстави скасування в них були, навіть формальні, у чому я не впевнений.
Те, що припускають ЗМІ щодо обов’язкової участі в таких судах представників посольств – ні, КПК України не передбачає ніякої участі працівників дипломатичних представництв під час судового провадження над іноземцем. Лише обов’язкова участь перекладача – а він на процесі в Печерському суді був.
Та захисника, тому що злочин особливо тяжкий – і в Лусваргі був безоплатний адвокат.
Кримінальне процесуальне законодавство України не надає можливості оскаржити це рішення АСК в касаційному порядку.
Що далі? Ми будемо знову доводити вину терориста в суді першої інстанції. Ніхто не зможе уникнути відповідальності за злочини проти України і її народу. Навіть за допомогою розпіареного і загангажованого проросійського адвоката або інших людей – учасників процесу.
Як писала “Новинарня“, бразильський легіонер терористичних організацій “ДНР/ЛНР” Рафаел Маркес Лусваргі – перший іноземець із “далекого зарубіжжя”, засуджений в Україні до тривалого ув’язнення за участь у бойових діях на боці сепаратистів.
Прибічник сталінізму, нацизму та російського євразійства, Лусваргі був затриманий по прибуттю літаком в аеропорт “Бориспіль” із Бразилії 6 жовтня 2016 року.
“Новинарня” вирахувала його перша: Бразилець Рафаел Лусваргі: воював за “ДНР” і Росію від Дубліна до Сіетла, затриманий у “Борисполі”
“Восени 2014 року 32-річний професійний вбивця прибув на тимчасово окуповані території України та приєднався до бандформування «Вікінг». Брав участь у бойових діях у районі Вергулівки, Первомайського, Горлівки, Старобешевого, Дебальцевого, Донецького аеропорту”, – інформувала СБУ після затримання.
Бойовик на суді визнав ці факти, а також участь у батальйоні “Призрак” Мозгового, “козачих” терористичних підрозділах на Луганщині та “регулярній армії ДНР”.
При затриманні в Лусваргі були вилучені документи, що доводять його участь у формуваннях бойовиків. Крім того, про це бразилець сам розповідав у численних відеозаписах в YouTube.
На суді першої інстанції (Печерський райсуд Києва) він розкаявся і попросив швидше винести рішення, аби відбувати покарання. На той час його захищав безоплатний державний адвокат.
Відтак 25 січня Рафаеля Маркуса Лусваргхі засуджено до 13 років ув’язнення з конфіскацією за обвинуваченням у вчиненні особливо тяжких злочинів, передбачених ч. 1 ст. 258-3 та ч. 2 ст. 260 КК України – відповідно, “…участь у терористичній групі чи терористичній організації” (санкція – від 8 до 15 років ув’язнення) та “участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань” ( від 3 до 8 років).
На процесі були відсутні представники бразильського посольства, але була перекладачка.
Після вироку Рафаел Лусваргі сидів у Лук’янівському СІЗО в одиночній камері, що було передбачено в ухвалі Печерського суду через побоювання бразильця за своє життя, та контактував лише з охороною ізолятора.
Його апеляцію розглядав апеляційний суд у складі: доповідач Олена Сітайло, судді Ольга Юрдига та Володимир Мельник.
Розгорнутий судовий репортаж “Новинарні“:
Суд Лусваргі: війна, вина, каяття і каторга
Читайте також розслідування “Новинарні“:
12 найманців з-за океану. Портрети бразильських терористів на Донбасі
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!