Зазначається, що у візиті взяли участь голова комісії, патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Львівский і Сокальський Димитрій, секретар Священного синоду архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій. Делегаціюсупроводжував перший проректор Київської православної богословської академії протоієрей Олександр Трофимлюк.
Переговори на Фанарі відбулися 12 січня. З боку Вселенського патріархату з делегацією спілкувалися члени Священного синоду митрополит Смирнський Варфоломій, генеральний секретар Синоду, та митрополит Гальський Емануїл. Зазначені митрополити входять до сформованої константинопольським Синодом влітку 2016 року комісії для розгляду питання про автокефалію Церкви в Україні. Також був присутній секретар Комісії з міжправославних відносин о. Амвросій.

Протягом тривалого спілкування сторони обмінялися думками з приводу поточного стану православ’я в Україні. За дорученням патріарха Філарета делегація УПЦ КП повідомила представників Вселенського патріархату про точку зору Київського Патріархату “на можливі шляхи розв’язання проблем, з якими українські православні стикаються через неканонічні та руйнівні дії Московського патріархату”.

“Було підкреслено, що Київський патріархат, на відміну від РПЦ, офіційно приєднався до рішень Святого і Великого Собору Православної церкви, що відбувся на Криті в червні минулого року. Представникам Вселенського патріархату були передані екземпляри Церковного календаря УПЦ КП на 2017 рік, у якому опубліковано здійснений Київським патріархатом переклад документів Собору українською мовою”, – ідеться в повідомленні.
Митрополити Емануїл та Варфоломій підкреслили, що українське церковне питання є складним, “однак Вселенський патріархат, як Перший престол і Матір-Церква, не полишатиме зусиль для знаходження найкращого шляху вирішення проблеми”.
Владики зазначили, що всі думки та пропозиції, висловлені під час зустрічі, будуть повідомлені Його Всесвятості Вселенському патріарху Варфоломію та Святому і Священному синоду Константинопольського патріархату, який прийматиме відповідні рішення.

“Зазначивши, що Київський патріархат вже понад 25 років бореться за відновлення канонічного порядку через утворення єдиної Помісної православної церкви в Україні, члени делегації УПЦ КП висловили сподівання, що Матір-Церква Константинопольська зробить все можливе, щоби належні рішення нею були прийняті якомога швидше”, — говориться у повідомленні.

27 липня Синод УПЦ КП схвалив позицію Комісії Київського патріархату для діалогу з Вселенським Патріархатом, висловлену під час офіційної зустрічі у Стамбулі.
Також Синод “підкреслює, що Вселенський патріархат зі сторони України має всі необхідні церковні та державні документи і звернення з питання визнання автокефалії Помісної Української Православної Церкви”.

“Просити Матір-Церкву прискорити розгляд цього питання, яке вже понад 25 років потребує свого нагального вирішення””, – зазначено в рішенні.