Україна об’єднує енергосистему з Європою

 

Угода про умови майбутнього об’єднання енергосистем України та Молдови з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E вступила в силу після її підписання необхідною кількістю системних операторів.
Про це повідомила прес-служба НЕК “Укренерго” 7 липня.

“Підпис наших європейських партнерів свідчить про готовність європейської сторони рухатися назустріч. Попереду багато роботи не лише з боку системного оператора, а й генерації, органів влади. Але у регулятора є чіткий план дії, і він вірить в успіх спільної справи”, – сказав голова НЕК Всеволод Ковальчук.

Документ складається з трьох основних частин: каталогу вимог, безумовне виконання яких необхідне для ухвалення рішення про об’єднання енергосистем, а також переліку необхідних додаткових досліджень і “дорожньої карти”.

“Укренерго” на сьогодні оцінює технологічну готовність ОЕС України із приєднання до ENTSO-E у 15%, а рівень імплементації та гармонізації українського законодавства з європейськими нормами – у 5% за наявного ступеня інтегрованості систем у 10%.
Доведення цих умов до 99-100% рівня заплановано через п’ять років.

При цьому наявний технічний можливий обсяг обміну потужності між енергосистемою України з ENTSO-Е заплановано збільшити з 885 до 2200 МВт МВт через п’ять років і до 4000 МВт – через 10 років.

Як відомо, ENTSO-E (Європейська мережа передачі Системного оператора для електроенергії) створена в 2009 році та об’єднала шість галузевих асоціацій: ATSOI, BALTSO, ETSO, NORDEL, СКППЕ і UKTSOA, до яких входить 41 системний оператор із 34 країн.

Читайте також:
КМДА домовляється з фінами, щоб замінити в “Київенерго” Ахметова

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".