Чверть населення сходу і півдня України хочуть до ЄС, 14% – до Митного союзу, багато невизначених. СОЦІОЛОГІЯ

 

26% мешканців сходу й півдня України хочуть, щоб наша держава стала частиною Євросоюзу, за приєднання до НАТО виступають 12%, а до Митного союзу з Росією – 14%.
Про це свідчить опитування, проведене у восьми областях півдня та сходу в січні-березні 2017 року компанією GfK на замовлення Інституту масової інформації.

Підтримка вступу України в ЄС на НАТО залишилась на тому ж рівні, що й минулого року, тоді як підтримка Митного союзу знизилась за ірк на 4%.

Думки півдня і сходу України

Найбільшою підтримкою приєднання до ЄС користується в Дніпропетровській (35%) та Херсонській (32%) областях, найменше – в Донецькій області (підконтрольна частина) – 9%.

Мешканці Запорізької та Миколаївської областей виказали найбільшу підтримку приєднання до НАТО (по 19%).
Найнижча підтримка вступу в НАТО – в Донецькій області (4%).

Приєднання до Митного союзу з РФ користується найбільшою підтримкою в Одеській області (22%).
Найменша підтримка була зафіксована в Харківській (8%), Запорізькій та Херсонській областях (по 9%).

У низці областей надто висока частка респондентів ухилилися від надання чіткої відповіді на зазначені запитання. У Донецькій області вона коливається від 41-42% стосовно питань щодо приєднання до ЄС та НАТО до 46%, коли йдеться про приєднання до Митного союзу.

У Луганській та Миколаївській областях 36-38% респондентів було також важко відповісти на запитання щодо приєднання до Митного союзу.

Соціолог Андрій Марусов зазначив, що потрібно обережно ставитися до розподілу думок у цих областях, оскільки “неможливо з’ясувати, яка частка із тих, кому важко визначитися, дійсно відчувають себе непевними з вказаних питань, а яка частка боїться висловлювати свою думку з тих чи інших причин”.

Серед тих, хто асоціює себе з українською національністю, майже вдвічі більше прихильників приєднання до ЄС, ніж серед респондентів, які вважають себе росіянами (27% та 16% відповідно).

І навпаки, частка тих, хто підтримує приєднання до Митного союзу, є вдвічі більшою серед “росіян”, ніж серед “українців” (26% та 12% відповідно).

Респонденти, які спілкуються вдома російською мовою, більш схильні до приєднання до Митного союзу (16%), ніж ті, хто спілкується українською (8%).

Підтримка приєднання до ЄС та НАТО найменша серед тих респондентів, які відносять себе до найбіднішої групи населення. Також вона знижується із віком респондента, а підтримка приєднання до Митного союзу, навпаки, підвищується.

Більше підтримують ЄС респонденти з вищою освітою.

Опитування компанія GfK проводила на замовлення ІМІ за підтримки Української ініціативи з підвищення впевненості (UCBI) та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у січні-березні 2017 року.
У Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій, Миколаївській, Херсонській, Одеській областях та на підконтрольних Києву частинах Донецької та Луганської областей опитали 15 103 респондентів. Теоретична похибка не перевищує 1% для всієї вибірки та 2,5% для кожної області окремо з вірогідністю 0,95.
Перша хвиля дослідження була у листопаді 2015-го – січні 2016 року та охопила 13 830 респондентів у шести областях (усі згадані, крім Херсонської та Миколаївської).

Читайте також:
Українців найбільше турбує війна на Сході, найменше – російська мова. СОЦІОЛОГІЯ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".