У Білому домі пояснили заміну військової допомоги Україні на кредити

 

Адміністрація президента Дональда Трампа у своїх пропозиціях до бюджету на 2018-й фіскальний рік планує замінити кредитами надання безоплатних грантів США на військову допомогу Україні та іншим країнам. Про це повідомляють Reuters.

За даними The Wall Street Journal, це рішення вплине на надання допомоги таким країнам як Пакистан, Туніс, Ліван, Україна, Колумбія, Філіппіни та В’єтнам.

У Білому домі зауважили, що ця ініціатива є частиною зусиль зі скорочення витрат на дипломатію, закордонні програми і допомогу на понад 29%.

Зменшення витрат з бюджету на діяльність Державного департаменту спрямована на збільшення фінансування американських військових.

У документах Білого дому сказано, що в цілому витрати на сферу оборони на 2018-й фіскальний рік становитимуть 603 млрд. доларів, що приблизно на 3% вище за бюджетні пропозиції, які висловлювала попередня адміністрація Барака Обами.

Бюджет у 603 млрд. доларів також включає фінансування програм з ядерної зброї у Департаменті енергетики США та інших програм департаменту оборони.

Водночас Пентагон на 2018 фіскальний рік запитує фінансування на сектор оборони у розмірі 574,5 млрд. доларів, що вище на 4,6% порівняно з бюджетом 2017 фіскального року.

Таким чином, у 2018 фіскальному році адміністрація Трампа планує витратити на 11,5 млрд. доларів менше на різні міжнародні програми та діяльність Держдепартаменту у порівнянні з аналогічними цьогорічними програмами.

Раніше ЗМІ повідомляли, що президент США Дональд Трамп має намір внести бюджетні пропозиції, щоб замість безоплатної військової допомоги надавати кредити низці країн, в тому числі Україні.

Читайте також:
У США ухвалили компромісний бюджет-2017.
Україні перепаде не менше $560 млн.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.