Барчук щодо ВК і Яндекса: “народ наш народ не мудрий, на жаль”

 

Мирослава Барчук
журналістка, телеведуча

(FB)

Тут дехто з колег, яких я поважаю і люблю, б’є рекорди широти світогляду, називаючи блокування російських ресурсів авторитаризмом і “вишиватництвом”.
Мовляв, суспільство саме може відокремити мухи від котлет, потрібно дати народу вибір, народ мудрий і так далі.

По-перше, треба визнати, народ не мудрий, на жаль. Давайте не лукавити вже з цим міфом про мудрий український народ.
Переважна більшість суспільства далі живе в мороці – моральному, економічному, ціннісному. Хто не вірить, заведіть в приміській київський електричці розмову про політику…. Або навіть в київському метро просто поговоріть про жизнь. Подивіться на вулиці міста, балкони, вирази облич, послухайте лексику сусідів за стінкою, подихайте повітрям в ліфті.

Олександр Пасхавер каже, що чверть суспільства є пробудженою, чверть – антиукраїнською (антидержавною), а решта це інертне байдуже море.
Мізки цих людей і є мішенню усіх цих “Вкантактє”, “Одноклассников”, “Інтера”, ТРК “Ера” та більшості проросійських медіа в Україні. Ці ж люди, до прикладу, проголосують за умовного Лесика Довгого за 200 грн або заведуть в парламент Рабіновича, який піднявся винятково за рахунок контрольованого телеканалу і кремлівських тез “мір любой ценой” і “війна вигідна олігархам”.

По-друге, щодо відокремлення мух від котлет. Ми з вами довгими десятиліттями “балансували” політичні позиції в ефірах, робили на мордобоях рейтинги своїм каналам (“я маленькій чєхов”), подавали антиукраїнську, антидержавну точку зору як “альтернативну” у наших ефірах, створювали інформаційне поле конфліктів, ворожнечі і ненависті. Мені довелося роками в ефірах вислуховувати брехню російської агентури – Владіміра Корнілова, Іщєнка, Чалєнка, Царьова, Калашнікова, Олійника, комуністів Грача та Кілінкарова і психопата Гмирю (історика, який розповідав мені в ефірі, що Голодомор – то вигадка американців), депутатів від ПР.. І щоразу мені здавалось, що глядач бачить очевидне і розбереться. Тільки от ні, глядач не бачить!!! Переважно він ковтає цей токсичний продукт абсолютно неперетравленим. І це природньо для постгеноцидного постколоніального суспільства, заточеного на виживання. Ця катастрофа, яку зараз переживає країна, втрата територій, війна – це власне свідчення цього нерозуміння. І в цій катастрофі є наша з вами відповідальність.

Я часто запитую, от які шанси в країни, яка знаходиться у стані війни, зберегти державність, якщо більшість телеканалів належать московським політичним емігрантам або проросійським олігархам, які просто ситуативно на боці України, і розганяють кремлівську риторику на мільйонну аудиторію щодня… (14-16 мільйонна аудиторія “Інтера” на дєньпобєди). Надіятися на “мудрість народу”? Ну не знаю..

А щодо широкого світогляду і незаангажованості дуже добре ще на початку війни казав Юра Макаров, що фактично ми маємо справу не просто з потужною пропагандою авторитарної держави РФ, а й з рештками тоталітарної ідеології й цінностей в головах більшості співгромадян — тут ніякої позиції журналістів “над битвою” бути не може за визначенням. Не можна міряти ситуацію “недодемократії” сантиметром довершеної демократії. Бо ми просто втратимо державу.

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *