Провайдери ще не знають, як виконати указ Порошенка про блокування російських соцмереж

 

Інтернет-провайдери наразі ще не знають, наскільки “технічно підйомно” виконати указ президента України про блокування російських соцмереж та деяких інших інтернет-срвісів.
Про це сказав співвласник великого провайдера “Тріолан” Володимир Сидоренко у коментарі “Економічній правді”.

“Почув [про указ] буквально 10 хвилин тому, складно сформулювати думку не чисто з точки зору ставлення до нього, а з точки зору його реалізації”, – заявив Сидоренко.

Як зазначив співвласник інтернет-провайдера, він поставив завдання інженерам пропрацювати, наскільки це рішення взагалі піддається реалізації.

“Зараз ситуація така, ми взагалі ніякий трафік мережі не аналізуємо і не блокуємо. Це як труба, що там іде – ми не знаємо. Як тепер виявляти, що блокувати, а що не блокувати?” – зазначив Сидоренко.

За його словами, для початку компанія повинна зрозуміти, наскільки це взагалі “технічно підйомно”.

“Тому що якщо ми не зможемо цього зробити – то тут хоч закони, хоч не закони, а як це зробити? Звичайно, ми зараз думаємо про реалізацію цього закону і як його виконати, але завжди ж є можливість – vpn, proxy, і ще різні способи – як людина може отримати цей доступ. Будемо вивчати, як це рішення буде застосовуватися: чи будуть перевірки, штрафи, і як вони будуть це доводити”, – додав Сидоренко.

Нагадаємо, президент Порошенко указом 15 травня ввів у дію рішення РНБО про санкції проти 1228 фізичних і 468 юридичних осіб, серед яких російські срвіси “Яндекс”, “Вконтакте”, “Одноклассники”, Mail.ru, “1С”, “Касперський”, “Доктор Веб” та ін. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

1 відгук

  1. Іван

    16/05/2017 18:05 at 18:05

    В будь якого провайдера є роутер (маршрутизарор, сервер…) який здійснює маршрутизацію трафіку (встановлює швидкість Інтернету для абонентів, блокує доступ до мережі для тих абонентів, які не оплатили послуги). На будь якому роутері є фаєрвол, за допомогою якого і здійснюється маршрутизація трафіку. В фаєрволі щоб заблокувати той чи інший ресурс – достатньо написати одне єдине правило. Щоб заблокувати кілька ресурсів, достатньо сформувати список ІР адресів і доменів ресурсів, і додати правило для блокування всіх пакетів, які проходять на цей список. Співвласник провайдера “Тріолан” або взагалі не має уявлення як працюють мережі (тоді питання в професійності і якості послуг, які він надає), або він не хоче виконувати закони України, і шукає для цього різні відмазки типу “…якщо ми не можемо цього зробити”. Все робиться і дуже просто.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *