Рада Європи ухвалила перше велике антиросійське рішення щодо Криму

 

Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення щодо ситуації в окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, що стало першим комплексним документом головного керівного органу Ради Європи, присвяченим суто кримській проблематиці. Про це повідомляє прес-служба МЗС України.

Як відзначили у вітчизняному дипломатичному відомстві, рішенням 3 травня Комітет міністрів у черговий раз підтвердив незмінність позиції стосовно незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України у межах міжнародно визнаних кордонів.

“Засуджуючи незаконну анексію Російською Федерацією АР Крим та м. Севастополь, яка підриває мир та демократичну безпеку у Європі, Комітет міністрів Ради Європи вкотре наголосив, що такий акт з боку Російської Федерації є порушенням міжнародного права”, – наголошується в коментарі МЗС.

Як зазначається, Комітет міністрів РЄ визнав відповідальність Росії згідно з міжнародним гуманітарним правом та міжнародним правом у галузі прав людини та закликав владу РФ виконувати свої зобов’язання у повній мірі.

 

“Поряд з такими порушеннями прав людини, як обмеження свободи слова та мирних зібрань, свободи релігії та переконань, відзначаються репресії проти національних меншин, зокрема, кримських татар. Рішення так званого верховного суду в окупованій АР Крим щодо визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборона його діяльності також викликало засудження Комітету міністрів. Отже, документ містить чітку вимогу до Російської Федерації вжити всіх заходів для забезпечення прав людини в Криму, включаючи перегляд судової заборони Меджлісу”, – йдеться у повідомленні МЗС.

“КМРЄ закликав скасувати рішення про заборону Меджлісу і про заборону лідерам Меджлісу в’їзду до Криму. Ще один важіль тиску на РФ!” – зазначив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у “Твіттері”.

Він також повідомив, що Комітет міністрів РЄ пропонує Комісару Ради Європи з прав людини розглянути можливість вжиття заходів щодо оцінки ситуації з правами людини в Криму.

Крім того, у Раді Європи закликають до повного виконання резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо Криму, а Рада Європи долучається до виконання цієї резолюції.

Також повідомляється, що одним з центральних положень рішення КРЄ є заклик забезпечити безперешкодний доступ правозахисних механізмів Ради Європи, зокрема її комісара з прав людини, на тимчасово окупований півострів для здійснення моніторингу дотримання прав людини відповідно до їхнього мандату.

“Вважаємо, що присутність міжнародних конвенційних та інституційних моніторингових органів на території окупованого Криму в умовах стрімко деградуючої ситуації з правами людини є життєво необхідною та невідкладною”, – підкреслили в МЗС України.

КОМЕНТАР. “По суті, це перше таке жорстке і недвозначне саме рішення, а не “занепокоєння”, з вимогою до порушника всіх міжнародних принципів – РФ – припинити нівелювання прав кримських татар, негайно відновити діяльність Меджлісу і допустити лідерів кримських татар на окупований півострів”, – констатувала перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

Нагадаємо, 19 квітня цього року Міжнародний суд ООН зобов’язав Росію дозволити в Криму діяльність Меджлісу й освіту українською мовою.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна