Лавров заявив, що режим Асада не застосовував хімічну зброю. Конгрес США розглядає нові санкції проти РФ

 

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров і держсекретар США Рекс Тіллерсон поговорили по телефону про ситуацію в Сирії після ракетного удару США по авіабазі військ Башара Асада.

Про це з посиланням на заяву російського міністерства повідомляє Reuters.

Лавров відзначив, що “атака на країну, чий уряд бореться з терроризмом, лише грає на руку екстремістам і створює додаткові загрози для регіону і глобальної безпеки”.

Він також заявив Тіллерсону, що твердження про те, що сирійські військові використовували хімічну зброю в провінції Ідліб 4 квітня, “не відповідає дійсності”.

Згідно із заявою, Лавров і Тіллерсон домовилися продовжити обговорення Сирії особисто. Наступного тижня, як очікується, Тіллерсон прибуде в Москву з офіційним візитом.

 

Тим часом лідер республіканської більшості у Сенаті США Мітч Макконнелл заявив, що не виключає запровадження нових санкцій проти Росії, якщо пропозиція матиме двопартійну підтримку.

Про це повідомляє Голос Америки.

“Якщо адміністрація [Трампа] вважає, що потрібні додаткові санкції, або ми можемо домовитися щодо чогось, що матиме двопартійну підтримку, я не виключаю цього”, – сказав Макконнелл, відповідаючи на запитання.

Законодавець додав, що він “бажає порозмовляти з головою комітету з міжнародних відносин Бобом Коркером про додаткові санкції проти Росії у зв’язку з її підтримкою режиму сирійського президента Башара аль-Асада.

Як пише видання The Hill, двопартійна група сенаторів, включно з головою комітету з питань збройних сил Джоном Маккейном і високопоставленим членом комітету з міжнародних відносин демократом Бенджаміном Кардином на початку цього року запропонували нові санкції проти Росії. І хоча законопроект уже має підтримку 19 законодавців, його ще не розглядав комітет з міжнародних відносин.

Видання зазначає, що сенатори обмірковують те, як відреагувати на втручання Росії у президентські вибори в 2016 році, продовження війських дій на сході України і підтримку режиму Асада.

Нагадаємо, США розслідують можливу причетність Росії до хімічної атаки в Сирії, яка спонукала президента Дональда Трампа почати прямі військові дії проти сирійського президента Башара Асада. Пентагон також вивчає чи бомбив російський військовий літак лікарню в Хан-Шейхун через п’ять годин після хімічної атаки з метою знищення доказів.

При цьому Росія заблокувала резолюцію ООН щодо проведення розслідування хімічної атаки на Хан-Шейхун.

Як писала “Новинарня“, американські есмінці USS Porter і USS Ross в ніч проти п’ятниці випустили 59 ракет по аеродрому сирійських урядових сил Шайрат у відповідь на хімічну атаку авіації по місту Хан-Шейхун, унаслідок якої, за оновленими даними, загинули 84 особи.
На летовищі Шайрат загинули п’ятеро сирійських військових. Росіяни, які там перебували, не постраждали.

Низка європейських держав, зокрема Велика Британія, Франція та Німеччина, а також Японія й Ізраїль, підтримали дії США. Схвально оцінили дії США і керівники ЄС.

У свою чергу Росія назвала ракетну атаку “актом агресії” і заявила, що призупиняє дію укладеного меморандуму з США про запобігання інцидентів і забезпечення безпеки польотів авіації в ході операцій в Сирії.

Читайте також:

 

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна