Виставка “Схід-Експо 2017” зібрала понад сто малих бізнесів Донбасу, що відроджується

 

Малі та середні підприємства Луганської й Донецької областей зібралися на бізнес-виставці “Схід-Експо 2017”, спрямованій на стимулювання розвитку малого і середнього підприємництва в регіонах, що постраждали від війни.
У дводенному форумі, що відбувся спершу в Краматорську, а потім у Сєвєродонецьку, взяли участь понад сто місцевих компаній, повідомляє “Новинарня” з посиланням на прес-службу Програми розвитку ООН.

Захід було організовано ПРООН за фінансової підтримки Посольства Великобританії в Україні.

Власники і керівники малого та середнього бізнесу з різних галузей мали можливість представити свою продукцію та послуги,  встановити нові ділові зв’язки з іншими підприємцями, а також взяти участь у бізнес-тренінгах.

“Захід став доброю нагодою знайти потенційних ділових партнерів і нових клієнтів. На панельних обговореннях та презентаціях 4 тисячі відвідувачів обох бізнес-виставок дізналися про історії успішних бізнесів, інноваційні технології, розвиток бізнес-інфраструктури і можливості розширення ринків збуту у харчовій, легкій та хімічній промисловості. Провідні бізнес-експерти та представники міжнародних організацій розказали про існуючі програми, послуги та ресурси для підприємців у регіоні”, – ідеться в повідомленні.

“Ми очікуємо дуже позитивні результати від цієї виставки бізнесів. «Схід-Експо 2017» – це не тільки залучення нових клієнтів та потенційних партнерів, це також можливість розповісти про свій бізнес поза межами Донецької та Луганської областей, – зазначив Мустафа Саіт-Аметов, координатор Програми ПРООН з відновлення та розбудови миру. – Крім того, підприємці і ті, хто планують започаткувати власний бізнес, здобули нові знання на майстер-класах, тренінгах та в процесі відкритих обговорень”.

“Ми маємо масштабні плани для забезпечення подальшої підтримки малого та середнього бізнесу в цьому регіоні. Збираємось проводити програму малих грантів, тренінги, бізнес-консультації. Майбутнє регіону – в малому і середньому бізнесі, який зможе забезпечити жителям Донбасу постійний дохід, і ми йдемо до цієї мети”, – підкреслив Саіт-Аметов.

Гості “Cхід-Експо 2017” дізналися про історії успіху підприємців, які отримали грант від ПРООН, що дало можливість започаткувати і розвивати власний бізнес. Також кожен відвідувач мав можливість взяти участь у розіграші призів від організаторів та проголосувати за компанію, яка їм найбільше сподобалася.
Трьома переможцями конкурсу в Донецькій області стали: сироварне підприємство “Скажи Cheese”, ТОВ “М’ясне ремесло” та”Крамтехцентр (виготовлення комплектуючих до нестандартного обладнання).
На Луганщині улюбленцями відвідувачів стали ТОВ “Марковський сирзавод”, ФОП Немушенко В.В, який спеціалізується на виробництві фасованого соняшникового насіння, та ТОВ “Старкон” (кондвироби).

“Комплексна мета «Схід-Експо» – створити якомога більше робочих місць для працевлаштування місцевого населення”, – зазанчив спеціаліст ПРООН з питань працевлаштування та розвитку підприємництва Олександр Осовець.

За його словами, ПРООН уже підтримала понад 530 бізнесів у восьми областях України, а це як мінімум 2 тисячі робочих місць.

У ПРООН наголошують, що збройний конфлікт на Сході України завдав чималих труднощів малим і середнім підприємствам (МСП) Донецької й Луганської областей. Якщо у 2013 році на донбаські МСП припадало 13% від усіх продажів українських малих і середніх підприємств, то до 2015 року частка малого та середнього бізнесу в контрольованій частині Донбасу в загальному обсязі продажів малого й середнього бізнесу знизилася до трохи більше 3%. Багато МСП закрилися або переїхали в інші частини України.
Проте понад 60 тисяч приватних підприємців і корпоративних МСП продовжують працювати на територіях Донбасу, контрольованих урядом.

Читайте також:
Для людей Донбасу більшою проблемою є бідність, ніж обстріли, – ПРООН

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна