Україна відзначає 75-ті роковини вивезення “остарбайтерів” на примусові роботи до Німеччини

 

18 січня в Україні на державному рівні відзначається жалобна дата – 75-та річниця від початку вивезення українців на примусові роботи до Німеччини.

О 12:00 в ефірі деяких телеканалів та в установах пам’ять остарбайтерів було вшановано хвилиною мовчання. Телеканали змінили заставки, “запаливши” символічні свічки пам’яті.

Як повідомляє “Новинарня” з посиланням на Український інститут національної пам’яті, за приблизними підрахунками, 1,7–2,4 млн. українців були вивезені у Німеччину.

“З часів використання рабської праці примусові роботи в Німеччині під час Другої світової війни були наймасовішим застосуванням праці іноземців в економіці окремої держави”, – зазначили в УІНП.

“Перебуваючи на роботах у Третьому райху, “остарбайтери” виснажливо працювали, голодували, помирали від інфекційних хвороб і виснаження.
Міжнародний військовий трибунал у Нюрнберзі у 1946 році визнав примусову працю іноземців, яку використовували в нацистській Німеччині, злочином проти людяності та порушенням норм міжнародного права”, – сказано у відозві.

З нагоди вшанування трагічних роковин 18 січня у Національному музеї історії України у Другій світовій війні (Київ, вул. Лаврська 27) проходять пам’ятні заходи – презентація музейної колекції та нових досліджень, спогадів, показ документальних свідчень українських примусових робітників, виступи, лекції істориків тощо.

 

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *