ООН сформувала трибунал для позову України до РФ стосовно Криму, – Порошенко

 

Організація Об’єднаних Націй сформувала трибунал, який на початку 2017 року розпочне розгляд справи за позовом України до Росії у “кримській” справі. Про це повідомив президент Петро Порошенко.

“Україна готова довести в арбітражі, що агресор зухвало порушує суверенні права України користуватися гарантованими правами в своїх морських акваторіях та на континентальному шельфі у прилеглих до Автономної Республіки Крим морських зонах”, – зазначено на сторінці президента у “Фейсбуці”.

Як відомо, 14 вересня Україна ініціювала арбітражне провадження проти Росії через порушення нею Конвенції ООН з морського права.

Україна просить арбітражний трибунал підтвердити її права як прибережної держави та зобов’язати Російську Федерацію припинити міжнародно-протиправні діяння у відповідних морських акваторіях, надати Україні відповідні запевнення та гарантії їх неповторення, а також відшкодувати Україні всі завдані Російською Федерацією збитки.

Зазначається, що від початку незаконної агресії Росії в Криму права України в цих прибережних зонах були порушені та узурповані державою-агресором.

“Україна прагне припинення Російською Федерацією порушень положень Конвенції, а також захисту своїх прав у Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці, включаючи права України на природні ресурси континентального шельфу Криму, які належать українському народу”, – зазначили в МЗС.

В МЗС зазначили, що приєднуючись до Конвенції, Україна і Російська Федерація погодилися на процедуру врегулювання спорів шляхом арбітражу, рішення якого є обов’язковим до виконання сторонами.

Читайте також:
Порошенко розпорядився почати арбітраж проти РФ за порушення Конвенції з морського права

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *