Путін вивів РФ з Римського статуту, щойно Гаага визнала агресію проти України

 

Президент Володимир Путін підписав розпорядження про неприєднання Росії до Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС), відомого також як Гаазький трибунал.
Відповідне розпорядження опубліковано на порталі правової інформації РФ.

Документ було підписано в середу, 16 листопада.

putin-gaaga

У ньому зазначено, що таке розпорядження було підписано за пропозицією мін’юсту РФ, погодженою з МЗС РФ та іншими відомствами.

“Прийняти пропозицію Мін’юсту Росії <…> про направлення повідомлення Генеральному секретареві ООН про намір Російської Федерації не стати учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду, прийнятого Дипломатичною конференцією повноважних представників під егідою ООН в Римі 17 червня 1998 року”.

МЗС РФ має направити повідомлення про таке рішення генсеку ООН.

Римський статут був підписаний 1998 року, ним засновується Міжнародний кримінальний суд в Гаазі (Гаазький трибунал).
Росія, як і Україна підписали, але досі не ратифікували Римський статут.

Міжнародний кримінальний суд діє з 2002 року постійно, в компетенцію якого входить переслідування осіб, відповідальних за геноцид, воєнні злочини і злочини проти людяності. Заснований на основі Римського статуту, прийнятого в 1998 році.

Нагадаємо, напередодні у звіті прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі ситуація в Криму була прирівняна до міжнародного збройного конфлікту.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]