Ватажки бойовиків “ДНР/ЛНР” не бажають виконувати Рамкове рішення Тристоронньої контактної групи щодо розведення сил і засобів та поставили під сумнів можливість розведення сил і засобів у Станиці Луганській протягом найближчого часу. Про це йдеться у заяві керівника української сторони СЦКК генерал-майора Бориса Кременецького.
Українська сторона СЦКК (Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін) відзначає, що останніми днями спостерігається ескалація ситуації та значне збільшення порушень режиму припинення вогню уздовж всієї лінії зіткнення сторін. У тому числі з використанням збройними формуваннями ОРДО/ОРЛО озброєння та військової техніки, які повинні бути відведені на визначені Мінськими угодами відстані.
Так, 10 жовтня було зафіксовано 49 обстрілів, в тому числі 25 (336 снарядів та мін) – з артилерійських систем калібру 152 та 122 мм, а також 120- та 82-мм мінометів.
11 жовтня зафіксовано 48 обстрілів, по позиціях ЗС України було випущено 629 мін і снарядів різних калібрів.
12 жовтня вже станом на 22.00 зафіксовано 41 обстріл (988 снарядів та мін).
Лише протягом останніх днів загинули двоє та зазнали поранень 19 військовослужбовців ЗС України, зазначено в заяві.
Найбільшого вогневого впливу цими днями зазнав Маріупольський напрямок, на який припало близько половини усіх обстрілів. За неповні три доби на цьому напрямку зафіксовано понад 1600 розривів артилерійських снарядів та мін.
Неспокійно й поблизу ділянок, де відбулося розведення сил та засобів, що підтверджується спостерігачами СММ ОБСЄ.
Зокрема, 10 жовтня на ділянці №3 (Петрівське) спостерігачами СММ ОБСЄ зафіксовано один вибух в межах ділянки розведення, а 11 жовтня – 9 вибухів поблизу населеного пункту Золоте.
Існує небезпека застосування снайперів і ДРГ на ділянках розведення. Зокрема, в звіті СММ ОБСЄ за 10 жовтня відзначено, що “опівдні 8 жовтня спостерігачі бачили двох озброєних членів “ДНР” в одязі військового типу, які поверталися з боку ділянки розведення. Кожен з них ніс по снайперській гвинтівці”.
В н.п. Новозванівка, який знаходиться поблизу ділянки розведення №2 (Золоте), 11 жовтня українською стороною СЦКК було зафіксовано два обстріли з використанням мінометів калібру 120 і 82 мм (93 розриви).
Також українська сторона фіксує порушення режиму припинення вогню й на ділянці розведення в районі Станиці Луганської.
10 жовтня спостерігачі СММ зафіксували один вибух в межах ділянки розведення біля залізничного мосту.
11 жовтня в період 21.23 – 21.30 спостерігачами української сторони СЦКК зафіксовано обстріл н.п. Станиця Луганська з боку пам’ятника Князю Ігорю (ОРЛО) з використанням підствольного гранатомета ГП-25 (6 пострілів).
12 жовтня близько 20.15 спостерігачі української сторони СЦКК візуально спостерігали, як в межах ділянки розведення №1 (Станиця Луганська), біля пішохідного мосту, група озброєних осіб на території ОРЛО розпочала хаотичну стрілянину зі стрілецької зброї, а о 20.53 було здійснено обстріл позицій підрозділів ЗС України зі станкового протитанкового гранатомета (2 постріли) та 7 черг з великокаліберного кулемета.
“Зазначене свідчить про небажання керівництва ОРДО/ОРЛО виконувати Рамкове рішення Тристоронньої контактної групи щодо розведення сил і засобів, та ставить під сумнів можливість розведення сил і засобів на ділянці №1 протягом найближчого часу”, – наголошується у заяві.
Таким чином, керівництво бойовиків в черговий раз зриває виконання Рамкового рішення Тристоронньої контактної групи, зазначив генерал Кременецький.
При цьому українська сторона СЦКК підтверджує готовність Збройних сил України до виконання заходів, визначених Рамковим рішенням ТКГ щодо розведення біля Станиці.
Водночас, як зазначено у заяві, згідно із звітами СММ ОБСЄ, наразі не створені умови для забезпечення моніторингу і верифікації процесу розведення сил і засобів на узгоджених ділянках на постійній основі, що також ускладнює об’єктивний контроль за процесом розведення.
Як писала “Новинарня“, 21 вересня в Мінську було підписано Рамкове рішенняТристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі про розведення сил і засобів у трьох зонах на лінії розмежування. Документом передбачено розведення на 1 км з кожного боку в Золотому, Петрівському і Станиці Луганській.
При цьому спостережна місія ОБСЄ вперше зобов’язалася проводити цілодобовий моніторинг виконання домовленості про припинення вогню, яке має передувати розведенню.
Угода набула чинності 22 вересня. Вона мала бути виконана протягом 13 днів за умови, що 7 днів в цих районах буде дотримуватися режим тиші.
1 жовтня розведення сил відбулося в Золотому на Луганщині, 7 жовтня – у Петрівському на Донеччині. На 9 жовтня було заплановано розведення сил у Станиці Луганській, але воно не відбулося через обстріли з боку бойовиків.
В останні дні зросла кількість обстрілів, особливо на Маріупольському напрямку, та число жертв у лавах ЗСУ.
Читайте також:
Місія ОБСЄ ігнорує вимоги розведення сил на Донбасі – не працює вночі, коли стріляють
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!