У США інсталяціями готуються до прийому біженців із Сирії. ВІДЕО

 

У Сполучених Штатах Америки готуються прийняти тисячі сирійських біженців і влаштовують пропагандистські інсталяції. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Напередодні прибуття мігрантів активісти взялися за формування відповідної громадської думки у Філадельфії, Бостоні, Чикаго і Вашингтоні. Там розгорнули спеціальні виставки-реконструкції, що розповідають поневіряння, через які проходять шукачі порятунку.

Зокрема, “табір біженців” розбили поруч із Білим домом та монументом Джорджа Вашингтона в столиці США: з наметами, ковдрами, валізами, порціями їжі для переселенців і човнами, в яких доводилося долати море сирійським втікачам.

Як зазначається в сюжеті, тепер ці предмети – частина інтерактивної виставки, де замість біженців через випробування проходять пересічні американці.

Тур триває 30 хвилин. За цей час відвідувачі занурені в умови, в яких біженці живуть роками.

Учасники навіть долають море і платять перевізнику за надію на порятунок. Представник “Лікарів без кордонів” Патрік Сакс розповів, що не всі, кому пощастило потрапити на човен, дістаються безпечного берега живими.

У човен потрапляють понад 100 сирійських втікачів.

“Ті, хто лягають на дно, майже ніколи не виживають – їх розтоптують ногами. Власник човна не гарантує нічого – ні справності судна, ні правильності маршруту”, – зазначив він.

Щоб перетнути пункт пропуску, теж треба заплатити. Потім фільтраційний пункт, де у біженців вперше з’являється їжа – маленькі порції рису, макаронів або галет і два літри води на день.

Єдине місце, де екскурсанти не платять, – польовий шпиталь. У ньому є трохи необхідних медикаментів, два ліжка з дірками і відрами під ними, адже більшість втікачів страждають від діареї.

Люди на такій виставці можуть не тільки краще зрозуміти, як живеться біженцям, а і яку неймовірну роботу виконують гуманітарні організації.

За останні 6 років кількість біженців у світі зросла на 20 мільйонів осіб.

Читайте також:
На саміті ООН схвалили Нью-Йоркську декларацію у справах біженців і мігрантів

 

〉〉  Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter

 

〉〉 Найкращий лайк - переказ 50 грн. для гонорарів авторам "Новинарні".