Від України на “Оскар” висунули фільм про сільських шерифів Херсонської області. ТРЕЙЛЕР

 

Від України на премію “Оскар” у категорії “найкращий фільм іноземною мовою” буде представлено документальну стрічку “Українські шерифи”. Відповідне рішення прийняв український Оскарівський комітет, повідомляє Держкіно у “Фейсбуці”.

“Українські шерифи” вже показані на понад трьох десятках фестивалів по всьому світу.
В Україні фільм демонстрували в Києві, Харкові, Дніпрі, Львові, Маріуполі, Одесі та Херсоні в рамках прокату DOCU/ХІТ (Міжнародного кінофестивалю документального кіно Docudays UA).

У листопаді 2015 року картина вже отримала спеціальний приз журі у головному конкурсі на Амстердамському міжнародному документальному кінофестивалі IDFA, де відбулася світова прем’єра стрічки, а також гран-прі кінофестивалю “Docs Against Gravity” у Польщі.

ukrayinski-sheryfy-film

“Українські шерифи” — документальний фільм, знятий Романом Бондарчуком у копродукції України, Латвії та Німеччини.
Стрічка розповідає про самооганізацію жителів села Стара Збур’ївка Голопристанського району Херсонської області, зокрема про двох чоловіків, які взяли на себе функції охорони громадського порядку.

Через те, що в селі практично немає міліції, функцію охорони громадського порядку беруть на себе 50-річний Віктор Кривобородько і 44-річний Володимир Рудьковський.

Жителі села дуже згуртовані: ще в часи режиму президента Віктора Януковича наближені до нього олігархи скуповували за безцінь землі на півдні України, але сільський голова Старої Збур’ївки Віктор Маруняк захищав землі від позіхань олігархів, за що потрапив до в’язниці. Його відпустили через два тижні через спротив громадськості, яка прийшла під стіни Херсонської прокуратури визволяти голову.

Віктор і Володя суміщають обов’язки міліціонерів і соціальних працівників: вгамовують сімейні сварки, припиняють бійки між сусідами, шукають потопельників. Однак після того, як починається військова агресія Росії проти України, настрій жителів села неподалік від адмінмежі з окупованим Кримом змінюється.

ukrayinski-sheryfy

Головні герої – Віктор і Володя

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко зазначив, що всі подані на конкурс фільми продемонстрували “зростання української кіноіндустрії в технічному та естетичному планах”.

“Кожен з них міг би гідно представити Україну в боротьбі за “Оскар”, а тому очевидно, що Оскарівському комітету непросто було зробити свій вибір”, – заявив Іллєнко.

89-та церемонія вручення премії “Оскар” відбудеться 26 лютого 2017 року в Лос-Анджелесі.

Читайте також:
Документальний фільм про Революцію Гідності зупинився за крок до “Оскара”.
Ді Капріо таки отримав

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна