Найбільші преміальні своїм спортсменам за кожне олімпійське “золото” 2016 року пообіцяв Азербайджан – 510 тисяч доларів. Такий висновок можна зробити, проаналізувавши анонси щодо виплат у різних країнах.
Варто зазначити, що станом на вечір 18 серпня азербайджанці ще не посідали в Ріо-де-Жанейро перші місця, при цьому мають чотири срібні і п’ять бронзових нагород.
Із них більшість медалей здобуто “легіонерами” з інших країн, запрошеними в Азербайджан на високі зарплати. Зокрема троє призерів – колишні українці (“срібло” – борчиня Стандник і каноїст Дем’яненко, “бронза” – байдарочниця Осипенко-Радомська).
Друге місце за сумою обіцяних призових посідає Таїланд, який пропонує за золоту медаль Ріо 314 тисяч доларів. Але тут є умова – цю суму олімпійські чемпіони Сіаму отримуватимуть щомісяця протягом 20 років. Таких уже двоє, це важкоатлети.
Третє місце в рейтингу призових посідає Казахстан із 250 тисячами доларів. Спортсмени цієї країни мають уже три “золота”.
Далі йдуть Філіппіни (237 тисяч доларів), Киргизстан (200 тисяч), Італія й Латвія (приблизно 190 тисяч), Узбекистан і Білорусь (по 150 тисяч доларів).
Україна переможцям цієї Олімпіади заплатить за золото 125 тисяч доларів та плюс 300 тисяч гривень від НОК, разом – приблизно $140 тис.
Як відомо, “золото” Ріо для України вже вибороли гімнаст Олег Верняєв і каноїст Юрій Чебан.
Значно зменшили призові за перемогу на Олімпіаду росіяни, де призові в рублях залишилися такими ж, як і в Лондоні – 4 млн. рублів, а в доларовому еквіваленті зменшилися майже втричі – до 60 тисяч з “копійками”.
Сінгапур, який за перемогу на Олімпійських іграх 2012 року в Лондоні обіцяв виплатити кожному своєму чемпіону по 800 тисяч доларів, бо доти ніколи не вигравав олімпійське “золото”, перед Ріо вирішив віддячити своїм переможцям набагато скромніше – 50 тисячами доларів.
І Джозеф Скулінг зняв “закляття”, випередивши на 100-метрівці батерфляєм самого легендарного Майкла Фелпса.
Також 50 тисяч доларів обіцяв заплатити своїм олімпійським чемпіонам-2016 і Китай.
У Польщі обіцяють своїм спортсменам відносно скромні призові – 38 тисяч доларів за “золото”.
Та й взагалі варто визнати, що в країнах цивілізованого світу платити величезні преміальні за олімпійські метали не прийнято.
У США з 1984 року не міняють суму преміальних за олімпійські медалі для своїх спортсменів, і виплачують золотим медалістам всього 25 тисяч доларів. У Канаді за “золото” передбачено призові 20 тисяч доларів.
Такі економічно розвинені країни Європи, як Німеччина і Австрія, золоті медалі своїх олімпійських чемпіонів оцінюють так само, як і канадці – близько 20 тисяч в доларовому еквіваленті, тоді як у Франції – 50 тисяч євро (майже 56 тисяч доларів).
А Велика Британія або Швеція, наприклад, взагалі нічого не платять своїм олімпійським чемпіонам і призерам Ігор, виділяючи гроші на розвиток дитячого спорту, тоді як спортсмени-олімпійці отримують винагороду від спонсорів.
Читайте також:
Головного олімпійця Європи арештовано у справі про спекуляцію квитками на Ігри в Ріо
Аласанія пояснив, чому в трансляціях з Олімпіади UA:Перший
показує не всіх українських спортсменів
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!