Контент СТБ шкодить неповнолітнім. Телеканалу оголошено попередження

 

Телеканалу “СТБ” оголошено попередження за трансляцію контенту, що може зашкодити неповнолітнім. Про це йдеться в повідомленні відомства.

“Позаплановою перевіркою телеканалу встановлено, що в ефірі мовника неодноразово у час, доступний для перегляду дитячою аудиторією, транслювалися передачі і їх анонси, зміст яких може негативно вплинути на неповнолітніх. Це, зокрема, стосується таких передач, як  “Кохана, ми вбиваємо дітей”, “Детектор брехні”, “Слідство ведуть екстрасенси”, “Битва екстрасенсів”, “Я соромлюсь свого тіла”, які показували в ранковий і денний час. Окрім того, частина з них не містила попередження про зміст передачі”, – сказано в повідомленні.

Зазначається, що стосовно змісту цих передач і факту трансляції їх анонсів у денний час до Національної ради надійшло чимало скарг громадян.

Оцінку матеріалам дали й фахівці Асоціації психологів України, Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Усі вони були одностайні у своїй думці про неприпустимість показу подібних сцен тоді, коли вони можуть потрапити на очі дітям. Зокрема, начальник відділу питань дотримання прав дитини секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з питань захисту прав людини Олена Чорна зауважила: “Ми розуміємо, що дитина має право на власну думку, право на інформацію, але також ми не повинні забувати про  те, що держава повинна дбати про захист дитини від усіх форм насильства, в тому числі і від того насильства, й шкідливої для психіки дитини інформації, які вона отримує з телеекранів”. Водночас деякі телеканали, за її словами, “виходять на зв’язок, і радяться, і ми надаємо їм правову допомогу, а от з телеканалом “СТБ” це майже неможливо”.

Її підтримала психолог Антоніна Муштенко з Асоціації психологів України, закцентувавши увагу на тому, що формування дитячого світогляду відбувається шляхом наслідування, спостереження і  навчання за моделлю. А вибудований телеканалом аудіовізуальний ряд “деструктивно впливатиме на дитину й страшитиме її”.

Зі  свого боку голова правління телеканалу “СТБ” Володимир Бородянський висловив власне переконання про те, що не телебачення виховує дітей, а їхні батьки. При цьому  не вказавши, що для батьків у цьому разі канал зобов’язаний давати позначку про зміст передачі. Він визнав порушення невідповідності часу трансляції анонсу “Детектора брехні”, однак  щодо інших передач та піднятих у обговоренні проблем щодо специфічного контенту свого каналу  не бачить жодних порушень. Володимир Бородянський висловився за розробку правил, які б регулювали аспекти висвітлення болючих тем на телебаченні. При цьому  слід нагадати, що дискусія про цю необхідність ведется вже тривалий час, зокрема з СТБ, – і поки безрезультатно.

Вислухавши усі сторони, Національна рада визнала порушення телеканалом “СТБ” абзацу восьмого частини другої статті 6, частини п’ятої статті 28 і частини другої статті 62 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” і оголосила йому попередження.

Читайте також:
Співтранслятор відбору Євробачення, СТБ, пропонує інформацію про конкурс лише РОСІЙСЬКОЮ мовою

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".