Новий крок в історії авіації: закінчив навколосвітню подорож літак на сонячних батареях

 

Літак на сонячних батареях “Сонячний імпульс-2” (Solar Impulse 2) успішно завершив навколосвітню подорож. Він приземлився в Абу-Дабі (ОАЕ) через 16 місяців після старту.

За цей час аероплан зробив 16 зупинок на своєму шляху, зокрема в Індії, Китаї, Японії, США, Іспанії та Єгипті. Двоє швейцарських пілотів та дослідників, Бертран Піккар і Андре Боршберг, провели у повітрі майже 500 годин.

“Разом з Андре, по черзі, ми пролетіли 40 тисяч кілометрів без пального. Ми довели, що це можливо. Нині світ має рухатися далі. Потрібно використовувати ці технології”, – каже пілот Бертран Піккар у коментарі “Євроньюз“.

“Сонячний імпульс-2” має розмах крил більший, ніж у “Боїнга-747”, але важить як сімейне авто. Він летів на висоті у 9 тисяч метрів зі швидкістю від 45 до 90 км/год.

“Історична навколосвітня подорож на аероплані, заправленому лише сонячною енергією, – це не лише перемога для авіації. Тепер має бути виграна битва за використання відновлювальної енергії на глобальному рівні”, – зазначає “Євроньюз”.

 

〉〉  Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter

 

〉〉 Найкращий лайк - переказ 50 грн. для гонорарів авторам "Новинарні".