Касько: У Генпрокуратурі змінилися обличчя, але не підходи

 

Віталій Касько
заступник генерального прокурора України в 2014—2016 роках (державний радник юстиції 3-го класу), адвокат

Прокуратура ЮРського періоду, або Остаточний реванш старої системи (FB)

Генеральний прокурор здійснив чергове феєричне призначення – посаду прокурора столиці обійняв, хто би ви думали?! правильно – ніхто інший як Роман Говда, широко відомий тим, що:

– під час Революції Гідності очолював відділ Генпрокуратури із нагляду за додержанням законів під час здійснення міліцією оперативно-розшукової діяльності. Чим саме займалася міліція на Майдані під керівництвом прокуратури Пшонки – всім добре відомо;

– саме його як прокурора Одеської області Михайло Саакашвілі публічно звинуватив у рекеті та бандитизмі по відношенню до бізнесу, у відповідь Шокін призначив Говду заступником генерального прокурора, тим самим демонструючи, що таким і має бути “справжній” прокурор;

– саме у прокуратурі Одеської області, яку він очолював, Шокін ховав кримінальне провадження про розкрадання так званих “нафтопродуктів Курченка” і коштів від їх продажу, яке лежало мертвим вантажем, доки його не знайшов Сакварелідзе, призначений в Одесу замість Говди;

– як заступник генерального прокурора Шокіна керував “замовними розслідуваннями” проти мене, Сакварелідзе і Шабуніна, слідство у яких вели слідчі підрозділу “Кононенка-Грановського”, підпорядковані Столярчуку;

– був кандидатом від Шокіна та Банкової на посаду Спеціалізованого антикорупційного прокурора і не пройшов лише завдяки тиску громадянського суспільства та позиції кількох не заангажованих владою членів комісії.

Список “чесноті цього “прокурора” пшонкинського періоду можна продовжувати вічно. Але вже тепер очевидно, що зміна Шокіна на Луценка є зміною облич, а не підходів. А ключові рішення, у тому числі кадрові, приймаються не генеральним прокурором, а замість нього.

Столярчук, Севрук, Говда і їхні поплічники залишилися керувати прокуратурою. А це люди, які завжди виконують вказівки своїх господарів у владі.

Проте влада, яка керує прокуратурою в ручному режимі, як показує все ще свіжа у пам’яті людей історія, довго не живе.

Читайте також:
Касько: Генпрокурор Луценко дурить людей щодо “замовних” справ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна