Революційний проект: бригада швидкого реагування Нацгвардії отримує бойовий прапор

 

Юрій Бутусов
журналіст, редактор сайту “Цензор.НЕТ”

(FB)

Завтра (2 червня) на полігоні в Старе отримає бойовий прапор нова військова частина – бригада швидкого реагування Нацгвардії.
Це революційний проект створення бойової частини нового типу для ведення бойових дій в умовах сучасної війни низької інтенсивності. Завдяки хлопцям із ЗСУ, що воюють на передовій, бригада отримала значний час для відбору нових людей та створення з нуля нової частини. Основою бригади є офіцери та солдати, які вже відвоювали в АТО. Як так коротко сказати, що було зроблено за цей час:

1. Розроблено та затверджено концепцію створення і застосування бригади швидкого реагування, оптимізованої для виконання бойових завдань в умовах локальної війни. Розроблена організаційно-штатна структура нової частини.

2. Зроблено відбір командного складу частини за наступними критеріями: повага до солдата; досвід АТО; проходження відбору до бригади разом с солдатами; володіння тактикою індивідуальних дій та дій у складі малих груп; навчання по натівських програмах або здатність до вивчення тактики НАТО та англійської мови; усвідомлення необхідності рівних умов служби разом з солдатським та сержантським складом.

3. Створена та працює нова система відбору особового складу за наступними критеріями:
Патріотизм; перевірка мотивації та вольових якостей; чесність; командний дух та взаємодопомога; витривалість; відсутність шкідливих звичок – алкоголь, наркотики.
У ході відбору проводиться психологічне тестування під час фізично-психологічних навантажень. Перевіряється не сила – а бажання людини долати труднощі та негаразди, моральні якості. Найстарша людина у бригаді – має 59 років, це людина з залізною силою волі, справжній воїн – Анатолій Скрицький, відомий герой-танкіст.

Фото Юлії Бабич

Фото Юлії Бабич

4. Створений штаб батальйону легкої піхоти за стандартом НАТО – тобто зі збільшеною кількістю офіцерів, кожен з яких виконує свої функції самостійно та ініціативно згідно з нормами НАТО: – С1 облік особового складу, С2 –розвідувальне відділення, С3 – оперативне, С4 – відділення матеріально-технічного забезпечення, С6 – відділення зв’язку.
Створення штабу батальйону значно підвищує швидкість прийняття рішень та реагування на зміну тактичної обстановки, оскільки управління приймає тепер рішення наочно контролюючи ситуацію на полі бою, та у реальному масштабі часу.
Штаб відпрацьовує роботу за статутами НАТО англійською мовою з використанням натовської військової термінології та тактичних позначок. Робота штабу відпрацьовується з інструкторами з Національної гвардії США та Армії оборони Ізраїлю (рівня начальника штабу піхотної бригади). Навчання американці проводять англійською.

Читайте також:
Нацгвардія почала навчати своїх сержантів за стандартами НАТО

5. Створений сержантський корпус бригади. Виховна та мотиваційна робота з особовим складом та управління бійцями на рівні відділення – повністю передано до сфери відповідальності сержантів.
Офіцери не втручаються у сферу компетенції сержантів, які виконують завдання самостійно та ініціативно. Сержанти стали основою частини, самостійною структурою, яка забезпечує зв’язок між офіцерськими рішеннями та їх доведенням та виконанням солдатами.

6. Фактичний набір особового складу до бригади розпочався у жовтні 2015-го року. На цей час підготовлена тактична група для дій на передовій в АТО, на озброєння надійшли бронетранспортери, бронеавтомобілі, ведеться підготовка танкових екіпажів та артилерійського підрозділу.
Техніка потребує доопрацювання, приведення до повністю боєздатного стану.
Звичайно є проблеми з набором людей – це головне. Вимоги до особового складу професійні, контракт укладається на три роки.
Так, на однорічний контракт було б знайти людей легше, але ж у людей тут багато вкладають, для держави один рік – це невигідно. За цей час на службу зараховано понад 400 військовослужбовців, ще понад 100 у процесі оформлення документів.
Це приблизно з 2 тисяч людей, що звернулись для вступу до бригади. З одного боку це не так багато, у порівнянні з іншими бригадами, з іншого боку, без такого ретельного відбору не можна забезпечити стандарт мотивації та психологічної стійкості.

САУ 2С1 "Гвоздика" окремої батареї НГУ. Фото Юлії Бабич

САУ 2С1 “Гвоздика” окремої батареї НГУ. Фото Юлії Бабич

7. Створено колектив професійних інструкторів – 6 осіб, які працюють на постійній основі протягом усього курсу бойової підготовки. Інструктори мають значний практичний досвід роботи з підрозділами ЗСУ, МВС, НГУ, СБУ під час війни.

8. Створено та відпрацьовано новий курс інтенсивної бойової підготовки піхотинця, тривалістю у чотири місяці при 12-14 годинному робочому дні, з нечисленними вихідними днями. Критерії за якими розроблена програма:

Самостійне та ініціативне мислення; ухвалення рішень згідно з стандартними оперативними процедурами; досконале володіння зброєю та вогньова підготовка за сучасними методиками (розрахунок на одного бійця під час курсу підготовки – 1500 набоїв на тиджень); засвоєння тактики індивідуальних дій та тактики малих груп; надбання необхідних навичок саперної справи, маскування, тактичної медицини, виживання.

9. Налагоджені стосунки з громадянським суспільством. Завдяки цьому стимулюється відбір до бригади вмотивованих бійців – зокрема з числа добровольчих загонів, та з числа учасників АТО, що демобілізувались після служби. Спільно з волонтерами створено штатний підрозділ аеророзвідки. Також завдяки волонтерам вирішується багато питань життєдіяльності бригади, вирішити ці проблеми неможливо.

10. Труднощів, звичайно, багато, забезпечення таке ж саме як всюди. Хоча харчування, після того як почали самі все робити, питань не викликає, до того ж дуже важливо, що волонтери підгодовують системно фруктами та вітамінами, без чого витримати було б важко. Дякуючи пожертвам народу України та роботі волонтерів бійці отримують те, що не може дати поки що держава, Але ставлення до людей та організація вже нові. Хлопці хочуть якомога швидше вийти на передову для реалізації здобутих навичок у бойових умовах.

Читайте також:
Штати виділять на підтримку Нацгвардії і ДПС України $50 млн.

“Я – патріот України”. Розповідь ізраїльського воїна, який тренує бригаду легкої піхоти НГУ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна