Інформаційна карта Донбасу: знищити монополію “ДНР” на правду

 

Інформаційна карта Донецької області

Громадські активісти розробили інформаційну карту Донецької області, на якій показані зона покриття та місця розташування ретрансляторів телеканалів і радіостанцій, а також друкованих видань в області.
Про це в ході презентації карти в агентстві УНІАН повідомив керівник аналітичного центру “Фабрика думки “Донбас”, який займався розробкою карти, Дмитро Ткаченко.

Інформаційна карта Донецької області в інтернеті: http://map.donbasthinktank.org

За наданою інформацією, інтернет-ресурс включає в себе зону покриття та розміщення ретрансляторів 14 українських національних і 17 місцевих телеканалів, а також 23 російських і 4 регіональних телеканалів, які здійснюють мовлення на непідконтрольній території області.

Крім того, на карті також вказані місця ретрансляторів 23 українських та 4 регіональних радіостанцій, а також 43 друкованих видань та низки інтернет-ЗМІ.

Також на даному ресурсі розробники розмістили перелік проукраїнських і антиукраїнських груп у соціальних мережах.

Як зазначив Ткаченко, розробка даної карти показала, що Україна неухильно втрачає інформаційний вплив на громадян на цій території.

“На кінець 2015 року “ДНР” була створена ефективна система пропаганди, в якій всі газети, радіо і телебачення контролювалися і утримувалися кураторами з Москви”, – сказав Ткаченко.
Крім того, він зазначив, що для України дуже важливо знищити джерела пропаганди на території “ДНР”.

“Крім розширення зони мовлення українських ЗМІ на непідконтрольній території, для України важливо знищити монополію “ДНР” на правду на окупованих територіях. І першим кроком до цього має стати нейтралізація Донецької телевежі, з якою “республіканський” і російські телеканали досягають східної частини Дніпропетровської області”, – зазначив Ткаченко.

Розробники карти також розповіли, що зараз аналітичний центр “Фабрика думки “Донбас” проводить соціологічне дослідження серед жителів Донецької області, яке дозволить зрозуміти, що і як потрібно говорити жителям регіону задля їх інтеграції в українське суспільство.

Читайте також:
МінСтець запланував до кінця року встановити в АТО дві телевежі й покрити Горлівку

Як повідомляла Новинарня, нещодавно на горі Карачун поблизу Слов’янська Донецької області почали встановлювати нову 180-метрову телевежу, здатну поширювати сигнал на велику територію Донбасу. Стара вежа була знищена внаслідок бойових дій у липні 2014 року, через що на значній території регіону припинилося мовлення українських ЗМІ.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]