ГПУ повідомила про підозру “офшорному” екс-голові Держлісу та хоче його розшуку

 

Генеральна прокуратура України повідомила про підозру колишньому голові Державного агентства лісових ресурсів у часи президента Януковича та його дружині в отриманні хабарів і легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.

Прес-служба ГПУ не називає прізвища підозрюваних, але відомо, що Держліс із січня 2011 до березня 2014 року очолював Віктор Сівець.

“Управління з розслідування особливо важливих справ та управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Генеральної прокуратури України за результатами тривалого ефективного досудового розслідування, зокрема за допомогою правоохоронних органів іноземних держав у рамках міжнародно-правового співробітництва, зібрали достатньо доказів і 23.05.2016 р. повідомили про підозру колишньому голові Державного агентства лісових ресурсів України, який обіймав цю посаду за часів режиму Януковича, та його дружині за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом), ч. 4 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою) КК України”, – повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Згідно з інформацією ГПУ, розслідування встановило, що колишній керівник Держлісу за попередньою змовою зі своєю дружиною та іншими невстановленими особами в 2011-2014 рр. систематично отримували неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів від іноземних суб’єктів підприємницької діяльності за отримання можливості закупівлі в Україні деревини і лісопродукції на загальну суму понад 140 млн. грн., які в подальшому були легалізовані через схему використання підконтрольних офшорних компаній.

“Вжитими заходами, зокрема в рамках міжнародного співробітництва, вдалося виявити зазначені рахунки і надалі заарештувати грошові кошти, отримані злочинним шляхом, у сумі понад 3 млн. доларів США”, – наголошується в повідомленні.

Наразі вживаються процесуальні заходи для оголошення підозрюваних у розшук і обрання їм запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Одночасно встановлюються інші причетні до скоєння злочинів, зокрема колишні високопоставлені чиновники.

Надалі буде вирішено питання про спеціальне досудове розслідування щодо підозрюваних.

Читайте також:
НАБУ оголосило підозру заступнику голови “Нафтогазу”. Той утік і назвався цапом-відбувайлом

 

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *