Генсек Ради Європи закликав Україну змінити Конституцію в частині судової реформи

 

Рада Європи стоїть на боці України та її народу і підтримує кроки щодо створення повністю незалежної, ефективної та професійної судової системи.
Про йдеться у заяві генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда, який привітав зміни в Україні у галузі юстиції й закликав успішно завершити судову реформу.

“Оскільки ми досягли середини здійснення плану дій Ради Європи для України, я користуюся цією можливістю, щоб привітати прогрес, досягнутий Україною у напрямку реформування судової системи, щоб гарантувати її незалежність, ефективність та відповідальність… Я ціную відданість України у реформуванні сектору юстиції відповідно до європейських стандартів”, – йдеться у заяві.

Ягланд відзначив значний прогрес у розвитку оновленої правової бази для судових органів і прийняття стратегічних документів, таких як закони про прокуратуру, про антикорупційне агентство, поліцію і державне бюро розслідувань.

“Вони можуть прокласти дорогу для подальших необхідних структурних і процедурних змін у системі правосуддя. Рада Європи готова продовжити і без того активну підтримку цього процесу, спираючись на свій досвід і поради. Ефективне функціонування новостворених антикорупційних інституцій, подальше вдосконалення системи безоплатної юридичної допомоги, ефективне функціонування, а також вдосконалення виконання національними судами постанов і рішень Європейського суду з прав людини, мають вирішальне значення”, – зазначив Ягланд.

Генсек Ради Європи закликав українську владу вжити всі необхідні кроки, щоб довести судову реформу до успішного завершення, згідно з очікуваннями українського народу і відповідно до європейських стандартів.

“Необхідний подальший прогрес для досягнення стабільності в країні і відновлення громадської довіри до судової системи. Судова реформа є передумовою для успішного проведення реформ в інших сферах, таких як економічне зростання і перспективи для іноземних інвестицій”, – підкреслив Турбйорн Ягланд.

Ягланд також відзначив, що досягнуті результати потрібно закріпити в Конституції, яка повинна стати основою національної єдності.

“Процес реформування потребує міцної конституційної основи. Тому прийняття проекту змін до Конституції, підготовленого конституційною комісією і представлений президентом Порошенко у Верховну Раду, є важливим і вирішальним кроком на шляху до успішної реформи”, – відзначив генсек РЄ.

Нагадаємо, 22 січня Конституційний Суд визнав конституційним проект змін Основного закону в галузі правосуддя, а 2 лютого Верховна Рада попередньо схвалила закон 3524 в першому читанні.
Як заявив днями голова ВР Андрій Парубій, зміни Конституції щодо судової реформи, які потребують 300 голосів, а також супутні закони щодо судової реформи мають бути схвалені до кінця поточної сесії ВР.
Зазначені проекти передбачають більшу незалежність та водночас більшу відповідальність суддів.

Читайте також:
Апеляційний суд таки залишив у поліції скандального Мамку

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.
[sendpulse-form id="91944"]