В Україні 137 друкованих ЗМІ підлягають процедурі декомунізації. Про це повідомляє Держкомтелерадіо.
Відомство нагадує, що, відповідно до вимог Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їхньої символіки”, забороняється державна реєстрація друкованого засобу масової інформації, назва якого (чи логотип) містить символіку комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів.
Відповідно до аналізу Держтелерадіо, зі згаданих 137 ЗМІ:
Фактично правові підстави щодо скасування державної реєстрації встановлені по відношенню до 67 друкованих ЗМІ, або 49% від зазначеної загальної кількості.
Повідомляється, що в даний час Міністерство юстиції готує правову позицію щодо звернення до суду для ухвалення відповідного рішення.
Найбільша кількість друкованих ЗМІ, яка підлягає декомунізації, у розрізі областей (регіонів) складає: Донецька область – 44, Луганська – 22, місто Київ – 12, Крим – 10, Одеська – 7, Харківська – 6.
Найкраща ситуація з реалізації заходів декомунізації склалася у Волинській, Закарпатській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській областях та місті Києві.
У таких областях, як Вінницька, Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Чернігівська, Тернопільська, Рівненська – друкованих ЗМІ, що підпадають під процедуру декомунізації, взагалі немає.
Читайте також:
Декомунізація: на карті Украни з’явилися міста Горішні Плавні, Кам’янське, Вараш, Олешки
15 кроків до свободи: в Україні почали втілювати закон про роздержавлення друкованих ЗМІ
Процес роздержавлення ЗМІ: про бажання реформуватися заявили понад 120 комунальних газет
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!