Верховна Рада в рамках декомунізації перейменувала місто Дніпропетровськ на Дніпро. За відповідне рішення на засіданні 19 травня проголосували 247 депутатів.
Постанова набирає чинності з дати її прийняття.
Документ не передбачає перейменування Дніпропетровської області, адже її назва зазначена в Конституції, а для зміни Основного закону потрібна тривала процедура й 300 голосів.
Автор постанови №3864 депутат від БПП Андрій Денисенко (висуванець партії “УКРОП”) нагадав, що Григорій Петровський, на честь якого 1926 року місто Катеринослав було перейменовано на Дніпропетровськ, засуджений Київським апеляційним судом як один з організаторів геноциду українського народу.
Проти цього рішення виступив “Опозиційний блок” – 0 голосів. Зокрема автор альтернативного проекту Юрій Вілкул, який пропонував залишити назву Дніпропетровськ, змінивши етимологію – на честь ріки Дніпро і Святого Петра.
Крім того, лише 1 голос за Дніпро дала група “Відродження”, близька до олігарха Ігоря Коломойського, екс-голови Дніпропетровської ОДА.
Голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович уточнив, що нова назва Дніпропетровська російською пишеться не “Дніпр”, а “Днипро”.
“Важливе уточнення – нова назва Дніпропетровська російською пишеться так: Днипро”, – написав він у своєму “Твіттері”.
Нагадаємо, в лютому “Новинарня” повідомляла, що Дніпропетровськ на проміжному етапі лідирує за кількістю перейменувань вулиць у рамках виконання закону про декомунізацію.
Пам’ятник Петровському в місті зняли 30 січня.
Читайте також:
Ветерани АТО всупереч меру виступили за перейменування Дніпропетровська в Дніпро
У регіонах оскаржують в судах перейменування в рамках декомунізації
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
У 2022-2023 роках “Новинарня” працює за інституційної підтримки за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст наших матеріалів не обов’язково відображає офіційну позицію EED, а є виключною відповідальністю наших авторів.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Instagram
https://www.instagram.com/novynarnia/
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
Долучайтеся до числа наших патронів на платформі Patreon
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com