Закон для Луценка-прокурора прийняли голосами “Опоблоку”, “Відродження” й “Волі народу”

 

Верховна Рада сьогодні, 12 травня, ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо діяльності Генеральної прокуратури України (№4645).
За це рішення – одразу “за основу і в цілому” – проголосували 258 народних депутатів із 372, зареєстрованих у сесійній залі.

Результати голосування по фракціях: БПП – “за” 130 (із 144), “Народний фронт” – “за 76 (із 81), “Опозиційний блок” – “за” 3 (із 44; “за голосували Папієв, Нечаєв, Дмитро Колєсніков), позафракційні – “за” 14 (із 41), “Самопоміч” – за 0 (із 26), “Відродження” – “за” 20 (із 23), Радикальна партія Ляшка – “за” 1 (із 21), “Воля народу” – за 14 (із 19), “Батьківщина” – за 0 (із 19).
Фактично, ключовими для результативного голосування стали 37 голосів олігархічних фракцій – “Відродження”, “Волі народу” та “Опоблок”.

Ухваленими змінами в законі “Про прокуратуру” встановлюється, що на посаду генерального прокурора може бути призначений громадянин України, який, серед іншого, має вищу освіту та стаж роботи в галузі права або досвід роботи у законодавчому та/або правоохоронному органі не менше 5 років.
Раніше у відповідній статті йшлося про те, що ця особа повинна мати вищу юридичну освіту і стаж роботи в галузі права не менше 10 років.

Відповідно, цей закон дозволить очолити ГПУ голові фракції Блоку Порошенка Юрієві Луценку, якого висунули на посаду президент та його фракції.

Голосування за закон відбувалося на тлі протестів фракцій Радикальної партії Ляшка, депутати якої блокували трибуну, а також ВО “Батьківщина” і “Самопоміч”.

Позафракційний Віктор Чумак у виступі з трибуни підкреслив, що проект 4645, внесений до ВР учора, за суттю повторює проект 4469, який не набрав більшості голосів Ради 10 травня, а розгляд таких законопроектів на одній сесії суперечить регламенту ВР.

Лідерка “Батьківщини” Юлія Тимошенко та Олена Сотник із “Самопомочі” наголосили на тому, що новий голова ВР Андрій Парубій продовжив практику порушень регламенту його попередника.

Депутат від “Батьківщини” Сергій Власенко в кулуарах заявив, що коаліції не існує, а важливі рішення