Експерти визначили номер “Буку” 53-ї бригади ППО ЗС Росії, яким збили літак на Донбасі

 

Експерти британського сайту громадянської журналістики Bellingcat встановили номер зенітного ракетного комплексу “Бук”, яким був збитий літак рейсу МН17 на Донбасі в липні 2014 року. Про це заявив експерт Bellingcat Арік Толер в ефірі “Еспресо.TV”.

“Сьогодні ввечері буде новий звіт щодо “Буку”, який збив “Боїнг”, – запевнив він.

Раніше був не відомий точний номер комплексу – експерти знали лише першу й останню цифру тризначного номера 3.2.

“Середню цифру було не видно, тому що вони її зафарбували. Ми встановили середню цифру – це 3. Номер “Буку” – 332″, – заявив експерт.

Відтак представник Bellingcat засвідчив, що цей зенітно-ракетний комплекс належить російській 53-й бригаді ППО ЗС РФ, яка базується в Курську.

Толер зазначив, що дослідники проаналізували різні матеріали “Буків” російської 53-ї бригади і встановили, що збив “Боїнг” саме “Бук-332”.

Нагадаємо, що авіакатастрофа пасажирського літака Boeing 777 “Малайзійських авіаліній”, який летів із Амстердама в Куала-Лумпур, сталася 17 липня 2014 року поблизу населеного пункту Грабове (не підконтрольна Україні територія Донецької області). Жертвами катастрофи стали 298 людей, серед яких 15 членів екіпажу.

14 липня Малайзія внесла до Ради безпеки ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування падіння Boeing 777. Цю ідею підтримали також Нідерланди, Україна, Австралія і Бельгія. У Кремлі назвали цей крок передчасним і заблокували документ.

13 жовтня 2015 року Рада безпеки Нідерландів оприлюднила власний звіт щодо авіакатастрофи пасажирського лайнера Boeing 777 “Малайзійських авіаліній”. Згідно із документом, літак був уражений частинами ракети 9N314M, випущеної з ПЗРК “Бук”; було встановлено, що вихідна точка запуску розташована на території близько 320 кв. км на території східної України; Україна не дала адекватної оцінки ризику для цивільної авіації; в України було достатньо підстав для закриття повітряного простору над окупованими територіями.
Під час оприлюднення технічних висновків журналістам та родичам загиблих показали реконструйовані частини літака малайзійських авіаліній.
Своєю чергою, українські спеціалісти заявили, що авіаційна влада тоді перевиконала рекомендацію та встановила межу в 10 кілометрів.

Раніше один з авторів доповіді Bellingcat щодо розслідування причетності російських військових до збиття малайзійського Boeing MH17 Деніель Ромейн піддав сумніву той факт, що зенітну установку “Бук” могли відправити на Донбас без відома президента РФ Володимира Путіна.
У своєму розслідуванні дослідники встановили, що бійці другого дивізіону 53-ї зенітно-ракетної бригади з Курська доставили до українського кордону “Бук”, з якого і збили літак MH-17.
Ромейн наголошує, що рішення про направлення ЗРК на Схід України повинно прийматися “на більш високому рівні, ніж 53-тя бригада”. У документі, зокрема, є прізвища командирів 20-ї армії РФ та Західного воєнного округу, ймовірно причетних до цього.

Читайте також:
Експерти Bellingcat назвали людей, відповідальних за катастрофу рейсу MH17

За що отримав Георгіївський хрест російський офіцер із підрозділу, який, імовірно,
збив Боїнг MH17

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна