У Раді Європи ухвалили різку резолюцію щодо порушення прав людини в окупованому Криму

 

Найвищий колегіальний політичний орган Ради Європи – комітет міністрів РЄ – ухвалив офіційне рішення з позицією РЄ щодо ситуації в Україні. Текст схваленого рішення є в наявності у “Європейської правди”.

Рада Європи зосередила основну увагу на кримському питанні, де є найбільша негативна динаміка. Комітет міністрів РЄ “висловив глибоке занепокоєння погіршенням ситуації” з дотриманням прав людини, включно із забороною таких прав, як свобода волевиявлення, свобода зібрання, свобода віросповідання та релігійної належності, а також репресії щодо національних меншин”.

Також примітно: якщо у нещодавньому звіті спецмісії генсека РЄ до Криму (в особі дипломата Герарда Штудмана) йшлося, що російська влада переслідує Меджліс, а не кримських татар як етнічну групу, то керівний орган Ради Європи обрав значно жорсткіше формулювання.
У рішенні КМ РЄ підкреслюється, що йдеться про переслідування татар за етнічною ознакою.

Окремо КМ РЄ висловив “глибокий жаль” щодо ухваленого в Криму рішення про заборону Меджлісу та оголошення його “екстремістською організацією”.

Комітет міністрів підкреслив, що не визнає “судовий орган”, який ухвалив цю заборону – в рішенні РЄ він згадується як “так званий верховний суд Криму”.

Доповідь Герарда Штудмана “взята до уваги”, але не затверджена в якості офіційного документу РЄ.

В Раді Європи не розкривають результати голосування, але джерела “ЄП” стверджують, що було лише два голоси проти.
Як правило, проти рішень з російського питання голосують Росія та Вірменія. Ще один сателіт РФ, Сербія, переважно утримується.

Читайте також:
Надзвичайний Меджліс: реакція на заборону окупантами

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *