Тимчук: Американці погрожують припинити підтримку ЗСУ, якщо не буде реформ

 

Дмитро Тимчук
військовий журналіст, координатор групи “Інформаційний спротив”,
народний депутат України від “Народного фронту”

(FB)

Хочу передати великий привіт Генеральному штабу ЗС України. Поки натовпи захисників ГШ жваво розповідають про те, як чудово працює наше військове командування, Україна опинилася перед загрозою втратити військову підтримку США. І саме через “ефективність” роботи нашого військового керівництва.

Сьогодні відбулася зустріч невеликої групи народних депутатів України з американською делегацією на чолі із заступником міністра оборони США Майклом Карпентером.
Розмова була про реформування ЗС України. Точніше – про імітацію цього процесу.

Для порівняння гості зі США наводили Нацгвардію України, в якій чомусь ці процеси йдуть цілком успішно. І проводили нехороші паралелі з бюрократичним болотом у ЗСУ, де вже скоро як два роки посилено розробляють концептуальні документи, яких поки ніхто в очі не бачив.
Але справа навіть не в документах, а в реальних процесах реформування. Цитую дослівно думку американської сторони: “багато красивих слів, але дуже мало справ”.

Загалом, американці сказали прямо й недвозначно: США не допомагатимуть українській армії за рахунок американських платників податків, якщо українська армія вперто не хоче допомагати собі сама. Кидати лопатою ресурси в Україні, не розуміючи, куди вони діваються і на що йдуть, Вашингтон не буде. Допомога – тільки на конкретні, реально працюючі реформаторські проекти.

Якщо ситуація не зміниться, США розглядатимуть питання про припинення допомоги ЗСУ. Дедлайн – до Варшавського саміту НАТО, тобто до липня цього року.

Тепер, звичайно, цікаво б почути чергову вельми правдоподібну версію від Генштабу, чому все це неправда і насправді все прекрасно. Хоча значно потрібніше було б побачити реальну роботу. Часу насправді залишилося кіт наплакав.

Читайте також:
Депутат Тимчук проти “дятлів” Генштабу,
які не хочуть вирішувати вже вирішене за них питання

Бірюков: Уперше за 24 роки з лав ЗСУ вигнали
генерала Генштабу з ганьбою, “пішовнахергеть”

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

1 відгук

  1. я

    25/04/2016 21:57 at 21:57

    У військкоматах /РВК/ – мобілізовані воєнкоми з зарплатою 13тис. грн.,+ з зарплатою попереднього працевлаштування, не бувші на фронті, безідейні старі пияки = рулять…

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *