СБУ накрила банк у Києві, який через свої філії вів діяльність в “ДНР”

 

Співробітники Служби безпеки України викрила в Києві механізм, через який один із комерційних банків продовжував фінансові операції з відділеннями на тимчасово окупованих територіях так званої “ДНР”. Порушено кримінальне провадження за фактом фінансування тероризму.

Як повідомив прес-центр СБУ, менеджмент банку організував у псевдореспубліках реєстрацію своїх філій, до яких регулярно сплачувалися “податки”. Використовуючи реквізити фіктивних підприємств та рахунків, відкритих на підставних фізичних осіб, безготівкові кошти пересилалися із зони окупації на контрольовану українською владою територію.

Співробітники спецслужби також встановили, що керівництво банку передало в оперативне управління майно установи вартістю 4 млн. грн. фірмі, зареєстрованій у “податкових органах” самопроголошеної “ДНР”.

Під час обшуків, проведених у Києві в приміщеннях банку, співробітники спецслужби вилучили сервер із даними про здійснення клієнтських платежів із тимчасово окупованих територій, документи про реєстрацію банківської установи в так званому “департаменті державної реєстрації міністерства доходів і зборів ДНР”.
Правоохоронцями виявлено договори на передачу майна банку фірмі з “ДНР” та звітність про сплачені в ОРДО “податки”.

В офісах також зберігалися печатки підконтрольних підприємств, засновниками яких є юридичні особи з “ДНР”, а менеджерами – колишні співробітники банку.

Слідчі СБ України відкрили кримінальне провадження за ст. 258-5 Кримінального кодексу України (“фінансування тероризму”).

Тривають невідкладні слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до організації механізму фінансування тероризму, повідомляє СБУ.

Читайте також:
В Україні вперше судитимуть “міністра ДНР”. Заочно

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *