На Житомирщині викрили псевдоволонтерів, які шантажували районну владу вимогами жертвувати “на АТО”

 

Співробітники Служби безпеки України спільно з Національною поліцією викрили групу шахраїв, які намагалися отримати кошти нібито для потреб Збройних сил України, шантажуючи районну владу на Житомирщині.

Псевдоволонтер зателефонував голові однієї з райдержадміністрацій та представився керівником благодійного фонду, що опікується наданням матеріальної допомоги військовикам. Він запропонував посадовцю перерахувати 50 тисяч гривень на рахунок організації. Згодом зловмисник надіслав електронною поштою копії “документів”, серед яких був, зокрема, лист за підписом одного із заступників міністра оборони з проханням сприяти діяльності фонду.

Чиновник запросив “благодійників” на особисту зустріч для обговорення допомоги військовим. Натомість він почув лише вимоги терміново прискорити перерахування грошей. У разі зволікання шахраї погрожували задіяти “свої впливові зв’язки у центральних органах влади” для створення голові РДА проблем у роботі.

Співробітники спецслужби встановили факти підробки надісланих псевдоволонтерами документів, у тому числі й листа від Міноборони. Сам благодійний фонд виявився фейковим.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 15 (“замах на злочин”) та ч. 1 ст. 190 (“шахрайство”) Кримінального кодексу України.

Особи шахраїв встановлено. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для притягнення їх до відповідальності, повідомив прес-центр СБУ.

Читайте також:
Оголошення в київському метро закликають не давати грошей “волонтерам” зі скриньками

ФБ-шахрайство: фейкова краля, яка збирає гроші на лікування
“крадених” дітей, виявилася “сепаром”

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *