Із 1 квітня всі держзакупівлі для центральних органів влади будуть електронними

 

В Україні з 1 квітня 2016 року центральні органи влади повинні перейти на систему електронних держзакупівель на базі платформи ProZorro.

Згідно із законом “Про публічні державні закупівелі”, прийнятим парламентом в остаточній редакції 4 лютого ц.р., перехід на електронні держзакупівлі відбудеться в два етапи: з 1 квітня – для центральних органів влади, з 1 серпня – для інших замовників.

Відтак із 1 квітня 60 центральних органів виконавчої влади та 500 держпідприємств перейдуть на держзакупівлі в електронному форматі.

Закон передбачає поширення системи електронних закупівель на базі платформи ProZorro на весь масив державних тендерів, вартість яких перевищує 200 тисяч гривень для товарних закупівель і 1,5 мільйона гривень – для замовлення робіт.

Нагадаємо, система електронних закупівель ProZorro працює в пілотному режимі з лютого минулого року і обробляє трохи більше 2% всіх держзакупівель в країні.
На кінець 2015 року в системі брало участь понад 2200 держкомпаній, які провели близько 37 тисяч тендерів. Загальна сума зареєстрованих тендерів становила близько 7 мільярдів гривень. Економія на кінець минулого року становила 12% від суми тендерів, або понад 500 мільйонів гривень.

Підприємства лише Міністерства інфраструктури після впровадження 1 квітня системи електронних державних закупівель на базі платформи ProZorro для органів центральної влади вийдуть на ринок із загальною пропозицією понад 50 млрд грн.

Читайте також:
Нефьодов: “Зрада” й “перемога” тижня в прозорих держзакупівлях

Тимчук: “Самопомочі” важливіша балаканина, а не швидкі закупівлі для ЗСУ

Реформатори держзакупівель залишаються в Мінекономіки після відсатвки міністра

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *