Міністр оборони розтлумачив суть масштабного скорочення й переатестації в його відомстві

 

Міністр оборони Степан Полторак оголосив про скорочення штату МО, проведення переатестації офіцерів оборонного відомства та перевірку їх на детекторі брехні. Про це він сьогодні написав у “Фейсбуці”.

“Перше, я прийняв рішення щодо оптимізації штатної структури Міністерства оборони України та перегляду функціональних обов’язків офіцерів міністерства.
Мушу визнати, що неможливо працювати ефективно при такому роздутому штаті – 770 посад лише у Міністерстві оборони України. У нас забагато людей, які за своїми здібностями просто не можуть приймати рішення, а знаходяться ці люди на відповідальних посадах”, – заявив генерал армії Полторак.

За його словами, “ретельний аналіз виконавської діяльності, аудит функціональних обов’язків на предмет відсутності дублювання функцій та аудит нормотворчої бази – ось основні кроки реформ”.

Степан Полторак наголосив, що всі реформи у військовій галузі повинні починатися з Міноборони. “Реформа Міністерства оборони України має слугувати прикладом для територіальних підрозділів управління”, – зазначив глава МО.

“Нам потрібно дуже багато чого міняти, бо система, яка існує зараз – не працює. Саме зважаючи на ці факти я прийняв рішення щодо оптимізації чисельності Міністерства, паралельно буде йти робота по інших органах управління”, – вказав Полторак.

За його словами, прийняття рішень щодо оптимізації чисельності особового складу відбуватиметься лише після проведення переатестації кожного офіцера.

“Під час переатестації буде з’ясовано, чи відповідає військовослужбовець займаній посаді. Якщо військовослужбовець підтвердить свої професійні здібності, – йому буде запропоновано відповідну посаду, або посаду, яку він займав раніше, або посаду у територіальних органах управління”, – наголосив міністр.

“Після підписання директиви та проведення переатестації особового складу я планую перерозподілити функціональні обов’язки всіх офіцерів, а також делегую деякі свої повноваження заступникам міністра та начальникам департаментів.
Кожен керівник повинен приймати самостійні рішення згідно повноважень, а також нести повну відповідальність за прийняті рішення”, – підкреслив Полторак.

Міністр наголосив: “…Суть оптимізації полягає не в механічному скороченні, а в ґрунтовній роботі щодо перегляду ролі кожного військовослужбовця під час виконання службових обов’язків”.

При цьому Полторак ще раз уже озвучувану ним ініціативу: “Під час проведення переатестації військовослужбовці пройдуть випробування поліграфом“.

Цього разу Степан Полторак не називав кількість офіцерів МО, яких чекає скорочення, але, нагадаємо, нещодавно сайт відомства повідомляв, що “в рамках реформування пройде оптимізація чисельності особового складу міністерства на 200 чоловік”.

Радник міністра Юрій Бірюков так прокоментував сьогоднішню заяву міністра: “Ви собі навіть не уявляєте рівень веселості дурдому. Адже публічно заявити про скорочення, але не назвати кількість – це така собі тонка інтрига. А там ідеться про XXX скорочуваних, про XX генеральських посад. А по коридорах – шу-шу-шу-шу-шу… Як? Нас? Ні! Чи не нас! Чи нас? І як? Ай!
Ось тільки сенс не скільки в механічному скороченні. Сенс у тотальному перерозподілі й переформатуванні. Адаптації під ті самі стандарти, розподілі відповідальності донизу”.

Читайте також:
Полторак: Реорганізація 15 підрозділів Генштабу – це перехід до J-структури НАТО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".