Конституційний Суд дав відповідь щодо змін Основного закону на “черговій/наступній” сесії ВР. КОМЕНТАРІ

 

Конституційний Суд України вирішив, що остаточно зміни до Конституції можуть ухвалюватися на будь-якій черговій сесії Верховної Ради. Як передає УНІАН, це випливає із оприлюдненого сьогодні рішення КС.

Зокрема, в мотивувальній частині рішення суду сказано: “Конституційний суд зазначає, що ВР може передбачити в регламенті Верховної Ради можливість прийняття законопроекту про внесення змін до Конституції як закону на пізнішій черговій сесії ВР із дотриманням положень, закріплених розділом ХІІІ “Внесення змін до Конституції України”, основного закону України”.

В резулятивній частині рішення сказано, що в разі попереднього схвалення законопроекту змін до Конституції більшістю від конституційного складу ВР, але який не розглядався на черговій сесії ВР, положення “на наступній черговій сесії ВР” необхідно розуміти так, що “наступною черговою сесією ВР є чергова сесія парламенту, яка має відбутися відповідно до положень розділу ХІІІ “Внесення змін до Конституції України” Основного закону України та Регламенту ВР і на якій законопроект про внесення змін до Конституції, попередньо схвалений більшістю від конституційного складу ВР, вважатиметься прийнятим як закон, якщо за нього проголосує не менше дві третини від конституційного складу ВР”.

Журналісти, у яких виникло багато питань з приводу чіткого визначення, чи може все таки ВР ухвалювати на будь-якій сесії, наступній після тієї, на якій попередньо схвалили зміни до Конституції, намагалися це з’ясувати у представника ВР у КС Анатолія Селіванова. Але він зазначив, що йому самому ще треба ознайомитися з рішенням КС і відмовився коментувати.

Як повідомлялося раніше, 51 народний депутат звернувся до Конституційного Суду щодо офіційного тлумачення положення ст. 155 Конституції “на наступній черговій сесії Верховної Ради України”. Нардепи просили розтлумачити, чи означає це положення, що “законопроект про внесення змін до Конституції може бути прийняте лише на безпосередньо наступній (за номером) сесії Верховної Ради після сесії, на якій такий законопроект попередньо схвалений; чи прийняття законопроекту про внесення змін до Конституції можливо на будь-якій наступній сесії (тобто такій, що має місце пізніше за часом) після сесії, на якій відбулося попереднє схвалення такого законопроекту”.

Нагадаємо, в такий спосіб президентська більшість у ВР відтерміновувала процес змін Основного закону щодо “особливого статусу Донбасу”, якого вимагав Захід у ході виконання Мінських угод, адже в парламенті не було 300 голосів, щоб затвердити конституційну реформу, проголосовану простою більшістю в серпні 2015 року.
28 січня Рада внесла зміни з цього приводу у свій регламент, не чекаючи висновків КС.

ОНОВЛЕНО. Коментарі

Олег Березюк вважає “злочинним” рішення Конституційного Суду України, яким він дозволив парламенту ухвалювати в цілому проект змін до Конституції на будь-якій наступній черговій сесії після тієї, на якій законопроект було ухвалено в першому читанні. Про це лідер фракції “Самопоміч” у п’ятницю, 18 березня 2016 року, заявив журналістам, повідомляють “Українські новини”.
“Це злочин. І замах на конституційний лад України”, – сказав він.

Заступниця голови Верховної Ради Оксана Сироїд )”Самопоміч”) заявила: “Я вважаю, що це свідчить про залежність Конституційного Суду. Він залежний. Там велика кількість людей, які призначені ще попереднім режимом. Сьогодні їх використовують політики, це зручно обом сторонам. Мені дуже шкода, особливо через тих суддів, які пишуть окремі думки, а голосують “за”.
“Вони не побачили неконституційності у змінах до регламенту, що було дуже очікуваним”, – додала віце-спікер, цитує її “Інтерфакс-Україна”.

Голова фракції Радикальної партії Олег Ляшко також вважає подібне рішення КС свідченням того, що суд залежить від влади.
“Цього слід було чекати. Залежний і продажний Конституційний Суд, сформований ще Януковичем”, – заявив він.
Ляшко сказав, що його фракція не буде голосувати за зміни до Конституції в частині децентралізації влади, доки питання децентралізації й особливостей місцевого самоврядування на окремих територіях Донецької й Луганської областей не буде розділено.
Він наголосив, що Радикальна партія підтримує децентралізацію, у зв’язку з чим готова розпочати заново конституційний процес щодо даного питання.

У свою чергу голова прем’єрської фракції “Народний фронт” Максим Бурбак вважає рішення КС виправданим і правильним.
“У такий час, у який ми живемо, ми не маємо часу для ухвалення вішень від сесії до сесії, тому що (постали) дуже складні виклики перед країною. Потрібно йти на таке”, – наводить його слова “Українська правда”.

Читайте також:
Рада змінила процедуру ухвалення змін Конституції
на “чергових/наступних” сесіях. Незгодні говорять про переворот

Замість змін Конституції ЄС тепер вимагає від України виборів в ОРДЛО

Група “Першого грудня” заявила про національний розкол
у разі прийняття змін до Конституції

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".