Якщо б вибори президента України відбулися зараз, на них перемогла б Юлія Тимошенко. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.
Серед тих, хто визначився і пішов би на вибори, 20,9% проголосували б за Тимошенко, тоді як за чинного президента Петра Порошенка – 17,9%.
Якщо порівнювати їхні рейтинги серед усіх виборців, то Юлія Тимошенко має перевагу – 10,9% проти 9,3% в Порошенка.
При цьому Петро Порошенко поступається Тимошенко в Західному, Південному й Східному регіонах, веде перед лише в Центрі й майже зовсім не має підтримки на українському Донбасі, де лідером електоральних симпатій залишається представник “Опозиційного блоку”.
“Зауважимо, що різниця між рейтингами Тимошенко і Порошенко є незначущою”, – зазначено в доповіді КМІС.
Також респондентам ставилося запитання:
“Якби у другий тур виборів президента України вийшли Петро Порошенко і Юлія Тимошенко, за кого б з цих кандидатів ви проголосували б?”
Відповіді розподілилися таким чином:
Якби вибори президента України відбувалися в середині березня, то з усіх громадян України віком від 18 років у першому турі проголосували б:
Рейтинги по регіонах
У регіональному розрізі Захід найбільше підтримує Юлію Тимошенко (15,0%) та Андрія Садового (10,3%); у Центрі найміцініші позиції в Петра Порошенка (11,4%) і Тимошенко (9,0%); на Півдні – в Тимошенко (11,1%) і Порошенка (10,3%); на Сході – в Тимошенко (10,5%) і Юрія Бойка (9,5%); на Донбасі – в лідера “Опоблоку” Бойка (14,7%).
Якби ті, хто не визначився, за кого голосувати, не прийшли б на вибори, участь у голосуванні взяли б близько 53% усіх виборців, зазначають у КМІС. Серед тих, хто визначився з вибором, подані голоси розподілилися б так:
Ідею дострокових виборів президента, за даними КМІС, підтримують 40,8% громадян (із них “безумновно підтримують” – 24,3%, “скоріше підтримують” – 16,5%.
Не підтримують дострокові вибори президента 37,5% (“скоріше не підтримують” – 19,2%, “безумовно не підтримують” – 18,3%).
Опитування проводилося з 23 лютого по 8 березня 2016 року на замовлення клієнта.
Методом особистого інтерв’ю опитано 2039 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім Криму) за 4-ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.
У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн–ефекту 1.5) не перевищує: 3.3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.
Читайте також:
Лютневі 2016 рейтинги партій на дострокових виборах парламенту.
Дані КМІС і Горшеніна суттєво розійшлися
Чумак: Виборці не хочуть визнавати власну пасивність і відповідати за свій невдалий вибір
Майже 60% українців готові голосувати за вступ до ЄС
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!