Мінфін починає ревізію отримувачів соцвиплат, щоб відсіяти шахраїв, зокрема серед переселенців

 

В Україні стартує процес “ревізії” отримувачів соціальних виплат, зокрема серед переселенців, що дозволить виявити шахраїв та зекономити 5 млрд. грн. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства фінансів.

За інформацією Мінфіну, Кабінет Міністрів України на засіданні 18 лютого ухвалив останні чотири постанови, необхідні для запуску процесу верифікації – підтвердження достовірності даних одержувачів соціальних виплат.

“За ініціативою Міністерства фінансів уряд ухвалив постанови, які дозволяють забезпечити справедливість при наданні соціальної допомоги та ефективно боротися з шахрайством”, – зазначено в повідомленні.

Прес-служба нагадала, що у грудні 2015 року з ініціативи Мінфіну Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, які створюють основу для проведення верифікації всіх одержувачів соціальних виплат та допомог від держави. Впровадження системи верифікації, розробленої Міністерством фінансів, потребувало створення відповідної нормативної бази.

Кабінет Міністрів 11 лютого вже ухвалив три постанови, які забезпечують підключення Міністерства фінансів України до міжвідомчої інформаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон.

“Постанови, ухвалені Кабміном 18 лютого, завершують створення нормативної бази, необхідної для проведення верифікації, і регламентують деякі аспекти верифікації виплат внутрішньо переміщеним особам”, – пояснила прес-служба.

Цей крок, як зазначається в повідомленні, дасть змогу створити аналітико-інформаційну систему електронної верифікації та моніторингу, допоможе виявити шахраїв і “мертві душі” серед одержувачів соціальних виплат, і тим самим допоможе покращити адресність соціальної допомоги на користь найнужденніших верств населення.

Наразі система працює в пілотному режимі. Міністерство фінансів найближчим часом представить її громадськості

За оцінками Мінфіну, верифікація дасть змогу заощадити на видатках держбюджету 5 млрд. грн., при цьому соціальна підтримка надаватиметься лише тим особам, які реально її потребують, для чого міністерство планує перейти на систему адресних виплат соціальної допомоги.

Управління верифікації та моніторингу виплат Міністерства фінансів очолювів банкір Андрій Рязанцев, фінансист із 20-річним стажем, який до цього протягом 7 років очолював правління Idea Bank.

Читайте також:
Мешканці покинутого Широкиного влаштували мітинг у Маріуполі

Сім’я переселенців з Донбасу агітує переходити на українську.
В мережі шириться проникливе відео

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна