Сорос: Росії загрожує крах у 2017 році, тому Путін валить ЄС

“Режиму Путіна загрожує банкрутство в 2017 році, коли настане термін виплати значної частини іноземних позик», — попереджає мільярдер Джордж Сорос, який зараз перебуває в Мюнхені, де починається глобальна міжнародна конференція.
Колонка Сороса, опублікована на сайті Project-syndicate.org, називається “Путін не союзник проти ІДІЛ”.

За словами фінансиста, популярність чинного президента Росії Володимира Путіна заснована на “контракті з суспільством”, згідно з яким голова держави повинен забезпечувати фінансову стабільність і неухильне (нехай навіть повільне) зростання рівня життя.
“Через західні санкції у поєднанні з різким зниженням цін на нафту влада Росії не в змозі стримати жодну з цих обіцянок. Дефіцит російського бюджету становить 7% ВВП, і уряду доведеться скоротити його до 3%, щоб інфляція не вийшла з-під контролю. Ці та інші події будуть мати негативні наслідки для рівня життя і думки виборців напередодні парламентських виборів восени”, — зазначає Джордж Сорос.

За словами фінансиста, допомогти Путіну втримати владу міг би колапс Європейського Союзу, розпад якого звільнив би Росію як мінімум від частини накладених на нього санкцій.
“Понад те, Путін зможе отримати значні економічні вигоди від поділу Європи і скористатися зв’язками з антиєвропейськими партіями”, — пише Сорос.

Саме бажанням підштовхнути ЄС до краху Джордж Сорос пояснює нинішню політика Росії в Сирії, військові дії в якій підсилюють навалу біженців до Європи.
Сорос вважає, що Кремль навмисно бомбардує цивільних мешканців у Сирії, аби посилити потік мігрантів до Європи. І ця навала може зруйнувати ЄС, який вимушений зараз боротися з п’ятьма чи шістьма кризами одночасно, і Путін як “обдарований тактик” не міг не скористатися можливістю прискорити розпад Євросоюзу.

Ні думку Сороса, нинішні лідери ЄС роблять “жахливу помилку”, вважаючи Путіна потенційним союзником у боротьбі з “Ісламською державою”. Загрозу від ІДІЛ Сорос вважає перебільшеною, в той час як Росію називає суперником ЄС в “гонці на виживання”.

“Путінська Росія і ЄС беруть участь в гонці з часом: питання в тому, хто з них впаде першим…
Із загрозою, що виходить від путінської Росії, складно боротися. Нездатність визнати загрозу зробить завдання ще складнішим”, — констатує Сорос.

Агенція РБК нагадує, що, за даними центробанку РФ, в січні-вересні 2017 року Росія має виплатити за зовнішніми боргами майже $60 млрд.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]