Серед повернутих Україні “корупційних” гривень немає грошей “Сім’ї” Януковича

 

За весь минулий рік в український бюджет було повернуто лише близько 300 тисяч гривень “корупційних коштів”, але грошей “Сім’ї” Януковича серед них немає.
Про це заявив заступник генерального прокурора Віталій Касько в інтерв’ю ЛІГА.net.

Коментуючи повідомлення про те, що минулого року в Україну вдалося повернути 8 тис. грн. коштів режиму Януковича, Касько пояснив: “Все, що повернули, не стосується активів колишніх чиновників”.

За його словами, з самої цією цифрою “цікаво йдуть справи”: у бюджеті є статті, які стосуються повернення коштів, отриманих в результаті будь-якої корупції.

“Депутата сільської ради, міліціонера, прокурора. І рішення про те, на якій саме рахунок/статтю бюджету їх направляти після конфіскації, ухвалює виконавча служба. Насправді, таких коштів на підставі вироків суду у минулому році було близько 300 тисяч гривень. Не 8 тисяч, звичайно, але теж смішна сума, враховуючи рівень корупції в Україні”, – зазначив Касько.

“Тому ці включення в бюджет щороку запланованих мільярдів – популізм. Будь-якому фахівцеві відомо, що в цей період заарештовані за кордоном кошти чиновників епохи Януковича в країну не повернуться”, – додав заступник генпрокурора.

На питання, чи означає це, що на даний момент ні копійки з активів Януковича не повернуто, Касько відповів: “Ні. Тому що на сьогоднішній день немає жодного обвинувального вироку українського суду по колишніх чиновниках зі списку санкцій. Навіть першої інстанції. Не кажучи вже про вироки, що вступили в силу. Жодного”, – підкреслив Касько.

Раніше прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що  уряд звертався до органів прокуратури і правоохоронних органів з тим, щоб завершити справу про фактичну конфіскацію близько 1,5 млрд. доларів активів режиму Януковича, які арештовані рішенням Держфінмоніторингу і судовим рішенням, які зараз перебувають безпосередньо в Україні.

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *