Україна вперше пройшла зиму без російського газу

 

Президент Петро Порошенко заявляє, що Україна вперше пройшла зиму без російського газу та скоротила його споживання на 21% у порівнянні з минулим роком.
Про це він сказав під час зустрічі з віце-прем’єр-міністром, міністром закордонних справ та європейських питань Словацької Республіки Мирославом Лайчаком.

“Співрозмовники приділили особливу увагу обговоренню питань енергетичної безпеки. Президент України подякував керівництву Словаччини за збільшення обсягів реверсних поставок газу в Україну”, – йдеться в повідомленні прес-служби Банкової.

“Ми пройшли першу зиму без російського газу. Ми скоротили споживання на 21% у порівнянні з минулим роком. Ми запроваджуємо енергетичну диверсифікацію та енергетичну незалежність”, – цитує Порошенка його прес-служба.

Варто зазначити, що значну частину газу за реверсною схемою Україна отримує зі Словаччини.

При цьому Україна і Словаччина вважають неприпустимим будівництво другої гілки газопроводу “Північний потік-2” за проектом російського газового монополіста “Газпром” в обхід України, зазначили Порошенко і Лайчак у ході переговорів.

Окрім газових питань, сторони також обговорили алгоритм взаємодії на євроінтеграційному напрямку в контексті головування Словаччини в ЄС у другій половині 2016 року. У цьому зв’язку Україна і Словаччина звернули увагу на необхідність відкриття спільних пунктів пропуску на українсько-словацькому кордоні, що дозволить полегшити проходження митних та прикордонних процедур для громадян.

Читайте також:
Німеччина погодиться на “Північний потік-2”, лише якщо Росія пустить газ через Україну

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *