Група “Першого грудня” заявила про національний розкол у разі прийняття змін до Конституції

 

Ініціативна група “Першого грудня”, що включає низку відомих українських інтелектуалів та науковців, оприлюднила заяву з приводу несприйняття можливих конституційних реформ в частині так званого “особливого статусу Донбасу”.

На сайті “Першого грудня” зазначено, що група “поділяє занепокоєність більшості громадян України щодо запропонованих змін до Конституції – як способу їх представлення, так і можливих наслідків імплементації цих змін в частині, що пов’язана з так званими «мінськими домовленостями»”.

У зверненні йдеться: “ініціативна група хоч і не є політичним утворенням і не бере на себе функції експертно-юридичної оцінки запропонованих змін, але хоче висловити деякі принципові, на наш погляд, міркування щодо цієї гострої проблеми:

1. Велику тривогу викликає факт відсутності суспільної довіри до тої частини запропонованих конституційних змін, яка стосується питань, пов’язаних із окупацією Донбасу російсько-терористичними формуваннями. У суспільстві панує переконання, що ці зміни внесені під зовнішнім тиском країни-агресора і західних союзників України і суперечать національним інтересам нашої держави.

2. Влада не спромоглася переконливо спростувати як попереднє твердження, так і тривогу значної частини суспільства про небезпеку визнання та легалізації незаконних режимів ДНР і ЛНР шляхом прийняття таких змін до Конституції України, які можуть призвести до руйнування нашої державної структури, втрати її унітарного характеру.

3. Вважаємо за необхідне нагадати, що основою самостійного існування будь-якої держави є неподільність її території, повний контроль її кордонів, беззастережне, однакове для всіх, а не вибіркове, виконання всіх законів.

Українці підтвердили свою рішучість боротися зі зброєю в руках за ці фундаментальні принципи.

Варто також нагадати, що, для прикладу, в Конституції Франції підкреслюється, що «ніяка процедура перегляду Конституції не може бути почата або продовжена при замаху на цілість території». Чому б не взяти цей приклад з Конституції Франції до наслідування в Україні?

4. Ініціативна група закликає владу зважити на небезпеку національного розколу в разі, коли нова Конституція України буде ухвалена без належного розуміння і згоди народу, під тиском іноземних держав”.

“Підтримуючи в цілому мирний шлях деокупації Донбасу, Ініціативна група «Першого грудня» очікує відкритого і чесного загальнонаціонального діалогу з питань, від яких залежить доля українського народу і держави.
Влада має твердо стояти на сторожі національних інтересів України, що є найвищою цінністю, відкидаючи мову ультиматумів і ведучи, разом із тим, діалог у пошуках компромісу, заснованого на мандаті народної довіри”, – зазначено в заяві, яку підписали:
В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Євген Захаров, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Мирослав Попович, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак, Ігор Юхновський.

Читайте також:
Рада змінила процедуру ухвалення змін Конституції на “чергових/наступних” сесіях.
Незгодні говорять про переворот

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".