Гонтарева: “Гривню обвалили свята, пенсіонери й курортники. Але є шанс втримати курс 24”

 

Курс гривні до американського долара, закладений у держбюджеті цього року – близько 24 гривень, у Національному банку вважають реалістичним. Але ризики, які тиснуть на нього, зростають.
Так голова Нацбанку Валерія Гонтарева прокоментувала ТСН останні коливання курсу української валюти.

Падіння курсу гривні осстаннім часом, вважає голова НБУ, насамперед були викликані сезонними чинниками – великою кількістю святкових днів у січні, тому попит на валютному ринку перевищив пропозицію.
Чимало людей поїхали відпочивати і витрачали валюту зі своїх карткових рахунків.
Крім того, наприкінці року бюджетники та пенсіонери достроково отримали належні їм виплати. До цього додався панічний попит, і гривня подешевшала, каже Гонтарева.

Нацбанк, щоб виправити цей дисбаланс, за перші тижні січня продав комерційним фінустановам 128 мільйонів доларів.

Але, запевняє керівник Нацбанку, існує низка об’єктивних ризиків: світові валюти нині дешевшають щодо долара. І стрімке здешевшання російського рубля також тисне на гривню.

При цьому Україна сподівається на підтримку Міжнародного валютного фонду. Третій транш МВФ, який українська влада сподівається отримати у лютому, ляже на рахунки Нацбанку як гарантія фінансової стабільності.

“Ще з 2014 року наша країна перейшла на гнучкий валютний курс, тому ніколи не буде фіксованого курсу. Головна проблема – це надлишковий попит, паніка. Тому прошу всіх заспокоїтися. Прошу всіх розуміти, для чого ми зараз працюємо у Давосі. В нас є ризики. Навіть той курс, що в нас зараз в бюджеті закладений – він реалістичний, але ризики ростуть”, – зазначила Валерія Гонтарева.

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *